Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Rząd zamierza pomóc karpiom. Więcej miejsca, więcej wody

10
Podziel się:

W styczniu posłowie skierują do Sejmu projekt ustawy o ochronie zwierząt. W projekcie znajdą się zapisy, które mają ulżyć m.in. karpiom.

Hodowcy karpi są zaniepokojeni kierunkiem zmian.
Hodowcy karpi są zaniepokojeni kierunkiem zmian. (Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)

Zmieniony ma zostać m.in. przepis, który obecnie zakazuje "transportu żywych ryb lub ich przetrzymywania w celu sprzedaży bez dostatecznej ilości wody umożliwiającej oddychanie" - pisze "Rzeczpospolita".

Artykuł ten ma zostać doprecyzowany. Ma on zabraniać, podobnie jak dotychczas, "transportu żywych ryb lub ich przetrzymywania bez dostatecznej ilości wody umożliwiającej oddychanie", ale także umożliwiającej "swobodną zmianę pozycji ciała i pełne zanurzenie" - wskazuje dziennik.

Zobacz także: Jak odróżnić matiasy od innych śledzi?

Hodowcy karpi są zaniepokojeni kierunkiem zmian. Jak zauważają, z przepisu znika też fraza w "celu sprzedaży". To budzi wątpliwości, czy ryb nie będzie można wyciągać z wody również w trakcie hodowli? W praktyce mogłoby to oznaczać formalny zakaz hodowli - podkreśla dziennik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
jak to liczą
5 lata temu
jak kiedy ja zarabiam mniej licząc 329 razy 9zł za kilo karpia czy polscy inteligentni ludzi zawsze zarabiają na rękę nigdy brutto
Eternit
5 lata temu
Taka rada dla hodowców. Jeśli będą przetrzymywać ryby w warunkach uniemożliwiających oddychanie, to hodowla nie zakończy się sukcesem.
Adam
5 lata temu
Kolejny "dobry " przepis dla farm i firm z zagranicy. U nas wszystko zakazać, ograniczyć niech Polacy kupują produkty z zewnątrz.
leokadia
5 lata temu
Wypuścić je wszystkie, niech bracia karpie padną ze starości. Wtedy urządzimy im pogrzeb. W końcu - karp, - też Człowiek.
czarna masa
5 lata temu
Rząd zamierza pomóc karpiom. Więcej miejsca, więcej wody---lepiej niech pomoże mnie i mnie podobnym wyrobnikom---po 30 latach pracy w tak zwanej służbie ZDROWIA mam pensję blisko ustalonej najniższej krajowej-----mniejszą pensję niż ten karp ma wody