Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marek Kacprzak
Marek Kacprzak
|

Ustawa 447. Prof. Gliński: jestem także odpowiedzialny za dziedzictwo żydowskie

122
Podziel się:

Czy my jako Polacy powinniśmy bać się ustawy kongresu nr 447? Środowiska narodowe wprost uderzają w ministra kultury.

Ustawa 447. Prof. Gliński: jestem także odpowiedzialny za dziedzictwo żydowskie
(Jacek Dominski REPORTER)

Czy my jako Polacy powinniśmy bać się ustawy nr 447? Środowiska narodowe wprost uderzają w ministra kultury. - To są bardzo drażliwe tematy. Jest mi przykro, że padają nieodpowiedzialne głosy, które budują sensację wokół normalnej działalności ministra. Mam obowiązek budować instytucje, które są związane z polskim dziedzictwem kulturowym - odbija piłeczkę minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.
- Tworzymy kilkanaście różnych jednostek, m.in. muzeum getta warszawskiego. Jestem odpowiedzialny także za dziedzictwo żydowskie. 800 lat kultury żydowskiej w Polsce to jest także element polskiego dziedzictwa - stwierdza prof. Gliński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(122)
nick
3 lata temu
kultura żydowska to nasze dziedzictwo?.....ufffff. Trzeba być dobitnie lekko pisząc niedoinformowanym aby stwierdzać, że to nasze dziedzictwo. Przypomnę, że Żydzi nigdy nie chcieli się asymilować z Polakami. Trzymali się po swojemu. Robili pokrętne interesy, unikali płacenia podatków Pamięta Pan Gliński Sejm czterech ziem?....Nie każdy sobie poszuka info na ten temat. Posłucha dr Ewy Kurek. Panie Gliński to już nie ciemnogród. Tak dalej a wyjedziesz Pan na tzw taczce. Zacznijmy mówić prawdę i nie włazić diasporze żydowskiej w zadek gdyż nas okłamują i swoją prawdę utrwalają w świecie. Żarty sobie robi Gliński? Najpierw wojnę wywołali Niemcy, teraz to naziście, kolejny krok to Polacy nazistami, kolejny Polacy mordercami. Odblokujcie ekshumację w Jedwabnym. Dowiedzmy się prawdy. Żydzi boją się prawdy. Boją się i naciskają. Dlaczego przerwano badania w Jedwabnem? Jak pocił się naczelny rabin "Szudrich" aby przerwać badania? Obecnie w Polsce nie rządzą Polacy....to przykre ale pion dyplomatyczny leży, interes narodowy leży, pamięć o 1000 letniej historii wybiórcza....
do Dymisji
4 lata temu
Gliński i Gowin
rabieg
4 lata temu
Dlaczego tylu tysiącom żydów corocznie nadaje się obywatelstwo polskie, chociaż tu nie mieszkają?
leon
4 lata temu
Co chcecie od Glińskiego przecież On jest Żydem, tak samo jak Kaczyński , Mazurek, Bielan,ten co nam wciska kit ze możemy oczymac odszkodowania od Niemców jest To Typowy trik,że my zapłacimy Żydom Niemcy nam połowa PISu jest pochodzenia żydowskiego.Dlatego ta heca z sądami, Trybunałem, prokuraturą i dodatkowo jeszcze wojska domowe-kiszonkowe.To jest cel PISU zapłacić odszkodowanie i po wyborach to zrealizują.Oficjalnie są przeciwni a nawet za a teraz u8daja dobrego i złego policjanta.
Cb
5 lata temu
Dla Żydów , cmentarze to miejsca przeklęte i nikt z nich nie wydałby takiej kasy na jakiś remont tj 200 milionów złotych. Chyba ze będzie przekręt i da się zarobić.
...
Następna strona