Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Volvo zdetronizowany w Szwecji. Po ponad pół wieku spadł w rankingu sprzedaży

8
Podziel się:

Pierwszy raz od ponad pół wieku to nie model Volvo był najlepiej sprzedającym się samochodem w Szwecji. W 2016 r. największą popularnością cieszył się samochód wyprodukowany przez niemiecki koncern Volkswagen.

Volvo zdetronizowany w Szwecji. Po ponad pół wieku spadł w rankingu sprzedaży
(AFP/EAST NEWS)
bEJktuRh

W zeszłym roku klienci w Szwecji najczęściej wybierali Volkswagena Golfa - informuje w raporcie krajowe zrzeszenie producentów samochodów. Mimo tego Volvo nadal utrzymuje największy udział całościowy w tamtejszym rynku.

W 2016 roku prawie 6 proc. nowych samochodów w Szwecji stanowiły golfy. Modele Volvo V70, S90 i V90 uzyskały razem 5,7 proc. Poprzednim razem do podobnej sytuacji doszło w 1962 roku, kiedy bestsellerem na szwedzkim rynku był Volkswagen Garbus.

Mimo że Volvo należy do chińskiego koncernu Zhejiang Geely Holding Group, to nadal uważane jest za szwedzką markę.

bEJktuRj

Obecnie ponad jeden na pięć jeżdżących (21,5 proc.) po szwedzkich drogach samochodów został wyprodukowany przez Volvo. Dla porównania w tym zestawieniu Volkswagen zanotował wynik 15,7 proc. W ciągu ostatnich 20 lat najpopularniejszym samochodem w Szwecji był model V70, obecnie zastąpiony nowszym V90.

Szwedzkie stowarzyszenie producentów samochodów podkreśla, że w zeszłym roku pobito rekord sprzedaży aut. Odnotowano 372 tys. nowych rejestracji, co stanowi wzrost względem 2015 roku o 8 proc.

bEJktuRK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
Dominik
5 lata temu
O czym może to świadczyć? Może o tym, że już nie każdego stać na takie auto jak Volvo. Może Szwedzi już nie są tacy bogaci, a może za mało Szwedów w Szwecji?
Pablo
5 lata temu
No już są podsumowania sprzedaży i Volvo znowu pobiło rekordy sprzedaży, mimo że np. S90 miało premierę dopiero w drugiej połowie roku.
Azad
5 lata temu
Heheh może ta sprzedaż spadła bo Volvo coraz bardziej się ceni ale sprzedaż na skalę globalną ostro w górę.
bEJktuRL
Karon
5 lata temu
No to też może być prawda że w zwiazku z tym że Volvo to coraz bardziej klasa premium i nie każdego na nie stać. U nich cały czas zmiany więc na wzrosty sprzedaży musimy trochę poczekać.
Iza
5 lata temu
Volvo jest ponownie od dwóch lat w rękach Szwedów. NIE PISZCIE GŁUPOT TYLKO ZASIĘGNIJCIE RZETELNEJ INFORMACJI.