Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Sebastian Ogórek
|

W Kuala Lumpur odwołano festiwal piwa. Partia muzułmańska zabroniła

161
Podziel się:

Coroczny festiwal piwa w stolicy Malezji Kuala Lumpur został odwołany. Według partii muzułmańskiej festiwal groził przekształceniem miasta w "największe centrum rozpusty w Azji" - podała agencja AFP. Organizatorzy wyrazili w poniedziałek rozczarowanie decyzją.

Teraz obywatele Malezji muszą na festiwal piwa wybrać się do Monachium.
Teraz obywatele Malezji muszą na festiwal piwa wybrać się do Monachium. (Associated Press)

Picie alkoholu jest normalną praktyką wśród znaczących liczebnie mniejszości chińskiej i induskiej w Malezji, której większość obywateli wyznaje islam. Politycy i partie muzułmańskie potępiają coraz częściej spożywanie alkoholu, ponieważ jest ono sprzeczne z zasadami islamu.

Festiwal "Lepsze piwo" miał się odbyć w dniach 6-7 października w centrum handlowym w Kula Lumpur. Spodziewano się, że będzie w nim uczestniczyć ok. 6 tys. ludzi, którzy przyjdą spróbować piwa z małych wytwórni z co najmniej 11 krajów.

W zeszłym tygodniu Partia Islamska Malezji (PAS) stwierdziła jednak, że festiwal może doprowadzić do aktów przemocy, gwałtów i niezobowiązujących, przelotnych związków seksualnych.

- Nie możemy pozwolić, żeby Kuala Lumpur stało się największym centrum rozpusty w Azji - powiedział członek PAS Riduan Mohd Nor.

* Pomysł na biznes: Browar rzemieślniczy *

Organizatorzy wyrazili niezadowolenie z decyzji, dodając, że władze miasta podały jako powód odwołania sprzeczność z zasadami dominującego w kraju wyznania i protesty partii muzułmańskich.

Władze miasta potwierdziły, że impreza się nie odbędzie, i zaznaczyły, że nie byłoby sprawiedliwe, gdyby festiwal odbył się mimo protestów.

Obywatele Malezji wyznają umiarkowany islam, jednak konserwatywna wersja religii zyskuje ostatnio coraz większą rzeszę zwolenników. Około 60 proc. z 30 mln mieszkańców Malezji to muzułmanie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(161)
black
7 lat temu
Kolejny będzie Octoberfest, bo się towarzystwo poczuje obrażone.
xxz
7 lat temu
Wincyj imigrantuf
Głos suwerena
7 lat temu
Malezja, kraj muzułmański, jego sprawa. Byleby nie wtrącali się w Europie!
asf
7 lat temu
Kazdy islamista przybywajacy do europy powinien byc wysterylizowany
JAY J
7 lat temu
Jestem ciekaw kiedy w końcu Europejscy przywódcy żyjący w błogim śnie Matrixa w końcu się obudzą ?
...
Następna strona