Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pge
14.01.2015 17:18

W PGE GiEK ruszył Program Dobrowolnych Odejść

Program realizowany będzie do czerwca 2017 r. Do tej pory skorzystało z niego ponad 5 tysięcy pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/Reporter)

Ruszyła czwarta edycja Programu Dobrowolnych Odejść w koncernie PGE GiEK. Program realizowany będzie etapami do czerwca 2017 r. W wyniku poprzednich edycji skorzystało z niego 5072 pracowników.

Czwarta edycja PDO kierowana jest do pracowników wszystkich obszarów działalności spółki. Zgodnie z przyjętym regulaminem program realizowany będzie w pięciu etapach - od stycznia 2015 r. do czerwca 2017 r.

_ - Program Dobrowolnych Odejść w PGE GiEK jest elementem procesu optymalizacji zatrudnienia we wszystkich oddziałach spółki _ - poinformowała jej rzeczniczka Iwona Paziak.

Aby skorzystać z programu, pracownik składający wniosek będzie musiał uzyskać zgodę pracodawcy. Z PDO mogą skorzystać pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony w dniu wejścia w życie programu, którzy: są objęci gwarancjami zatrudnienia na podstawie Umowy Społecznej oraz nie nabyli i nie nabędą do dnia rozwiązania umowy o pracę prawa do świadczenia emerytalnego, a także ci którzy nabyli lub nabędą do dnia rozwiązania umowy o pracę prawo do świadczenia emerytalnego, za wyjątkiem osób, które osiągną ustawowy wiek emerytalny.

Z programu mogą skorzystać także pracownicy, którzy nie są objęci gwarancjami zatrudnienia na podstawie Umowy Społecznej, i którzy nie nabyli i nie nabędą do dnia rozwiązania umowy o pracę prawa do uprawnień emerytalnych w związku z osiągnięciem ustawowego wieku emerytalnego.

Według Paziak wysokość odszkodowania z programu uzależniona jest od grupy uprawnionych, do której jest zakwalifikowany pracownik, od daty przystąpienia do programu, a także od ilości lat brakujących do uzyskania prawa do świadczenia emerytalnego.

_ W przypadku przystąpienia do pierwszego etapu tej edycji PDO najwyższe odszkodowanie wynosić będzie 26 średnich miesięcznych wynagrodzeń pracownika _ - dodała. Wysokość odszkodowania będzie maleć w zależności od momentu przystąpienia do programu. W poprzednich edycjach z programu skorzystały w sumie 5072 osoby.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna to jeden z koncernów wchodzących w skład grupy energetycznej PGE. Składa się z centrali w Bełchatowie i 12 oddziałów, które znajdują się na terenie dziewięciu województw. Są to kopalnie węgla brunatnego, elektrownie konwencjonalne oraz elektrociepłownie.

Spółka jest liderem w branży wydobywczej węgla brunatnego - ma niemal 80 proc. udziału w wydobyciu. Jest też największym wytwórcą energii elektrycznej i wytwarza ok. 38 proc. krajowej produkcji energii. Dostarcza na rynki lokalne także niemal 21 mln GJ ciepła. PGE GiEK zatrudnia obecnie w sumie prawie 18 tys. pracowników.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pge, wiadomości, praca, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz