Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.09.2005 12:52

W akcji "Sprzątania świata" do warszawiaków sprzątających swoje otoczenie dołączyli ambasadorzy

Dziś drugi dzień międzynarodowej akcji "sprzątanie świata". W Polsce ponad półtora miliona wolontariuszy sprząta swoje najbliższe otoczenie pod hasłem "Wszystkie kolory recyklingu".

Podziel się
Dodaj komentarz

Rodzinne happeningi odbywają się w całym kraju już od wczoraj. Sprzątanie świata trwa, między innymi, w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Szczecinie.
Od rana przy warszawskim Centrum Handlowym na Bielanach ekolodzy rozdają bawełniane torby na zakupy. Jak zapewnia Ewa Smolaska z Fundacji Nasza Ziemia, są one trwałe i nie zanieczyszczają środowiska.
Aby otrzymać ekologiczną torbę na zakupy, wystarczy w nieznaczny sposób przyczynić się do promowania recyklingu. Torbę otrzyma każdy, kto przyniesie kilka kilogramów makulatury, bądź zużyte puszki lub szkło.
Inny wolontariusz fundacji, Dominik Dobrowolski zdradził, że w Warszawie świat będą też sprzątać ambasadorzy Nowej Zelandii i Australii. Razem z mieszkańcami posprzątają brzegi Wisły.
Akcja zakończy się wielkim koncertem w Węgierskiej Górce w powiecie żywieckim. Tam odbędzie się wielkie grzybobranie i festiwal grzybów. Wystąpi Kapela Pieczarków i Stachursky.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz