Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Czechach zaczyna się kilkuletni remont głównej autostrady

0
Podziel się:

Od dziś podróżujący samochodem po głównej czeskiej autostradzie D1 - między Pragą a Brnem - muszą liczyć się z wielkimi problemami.

W Czechach zaczyna się kilkuletni remont głównej autostrady
(Szelag/Reporter)

Od dziś podróżujący samochodem po głównej czeskiej autostradzie D1 - między Pragą a Brnem - muszą liczyć się z wielkimi problemami. Rozpoczął się tam generalny remont, który potrwa 6 lat.

Roboty drogowe będą polegały na wymianie i poszerzeniu nawierzchni autostrady oraz na rozbiórce niektórych mostów i wiaduktów.

W ciągu sześciu lat prace będą przenosiły się na kolejne odcinki autostrady, które będą wyłączane z ruchu. Pojazdy będą poruszać się z ograniczona prędkością, nawet do 60 kilometrów na godzinę. Kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na nowe znaki drogowe oraz polecenia policji i służb drogowych.

Jako pierwsze remontowane będą odcinki między Vietrnym Jenikovem a Jihlavą w oraz Velka Bitesz - Lhotka. Odcinki o ograniczonym ruchu będą bez przerwy obserwowane przez kamery telewizyjne połączone z policyjnym centrum kontroli drogowej.

Ograniczenia z powodu remontu spowodują ogromne kłopoty nie tylko na samej autostradzie D1, ale także na drogach znajdujących się w jej pobliżu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ta droga ułatwi wyjazd z miasta. Za 120 mln zł Prezydent Kielc i p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisali dziś umowę na dofinansowanie budowy wyjazdu z miasta na krajową trasę nr 73.
Skażony alkohol z Czech wciąż w obiegu! Od września ub. roku trujący alkohol spowodował śmierć 45 osób i wywołał zatrucia u 132. Wciąż dochodzi do nowych przypadków zatruć.
Ważne zmiany na szlakach w Tatrach Tatrzański Park Narodowy pozyskał fundusze unijne. Projekt zakłada także modernizację parkingu przed Morskim Okiem i zainstalowanie monitoringu szlaków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)