Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Fukuszimie obawy o kolejny wyciek radioaktywny

0
Podziel się:

Pięć dni temu zauważono, że z jednego z takich zbiorników wycieka silnie skażona woda.

W Fukuszimie obawy o kolejny wyciek radioaktywny
(HAP/Quirky China News / Rex Feat/EAST NEWS)

Eksperci w japońskiej Fukuszimie, zamierzają opróżnić dwa zbiorniki ze skażoną wodą. Operator elektrowni obawia się bowiem kolejnego wycieku radioaktywnego.

Pięć dni temu zauważono, że z jednego z takich zbiorników wycieka silnie skażona woda. Stopień zagrożenia oceniono na trzeci w siedmiostopniowej skali. Przyczyną wycieku nadal nie jest znana. Teraz eksperci operatora elektrowni, firmy Tepco, doszli do wniosku, że trzeba opróżnić dwa inne zbiorniki, bo w pobliżu zaczęła osuwać się ziemia. Obserwatorzy nie wykluczają, że ma to związek z poniedziałkowym wyciekiem.

W Fukuszimie w setkach zbiorników przechowywane są tysiące ton skażonej wody. Czysta woda jest bowiem używana do chłodzenia uszkodzonych reaktorów, potem gdy ulega ona napromieniowaniu, pompuje się ją do zbiorników.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/m264362.jpg ) ] (http://tech.money.pl/energia-i-ekologia/artykul/elektrownia-atomowa-w-fukuszimie-radioaktywna-woda-wyplywa-do-oceanu,80,0,1367632.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Radioaktywna woda wypływa do oceanu? Eksperci wykryli niepokojący wyciek trzy dni temu. Szacują, że ze specjalnego zbiornika wyciekło 300 ton skażonej wody.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/m264362.jpg ) ] (http://tech.money.pl/energia-i-ekologia/artykul/fukuszima-im-nie-straszna-wierza-w-atom,10,0,1361674.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nie boją się Fukuszimy. Wciąż inwestują w atom Do dziś trwa walka ze skutkami awarii w japońskiej Fukuszimie. Niemcy za 9 lat chcą zupełnie rezygnować z atomu. Co dalej z atomową energią?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/m277790.jpg ) ] (http://tech.money.pl/energia-i-ekologia/artykul/wyciek-w-fukuszimie-trwa-akcja,24,0,1351448.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wyciek w Fukuszimie. Trwa akcja Zauważono parę wodną wydobywającą się z budynku reaktora numer trzy. Nie jest jasne skąd się wzięła.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)