Notowania

katastrofa budowlana
06.02.2012 20:19

W Pakistanie zawaliła się fabryka, jest wiele ofiar

Budynek był postawiony nielegalnie w dzielnicy mieszkaniowej Lahaur na wschodzie kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

11 osób zginęło, w tym dwoje dzieci, a 16 zostało rannych, gdy w wyniku wybuchu gazu zawaliła się trzykondygnacyjna fabryka w mieście Lahaur we wschodnim Pakistanie. Według różnych źródeł pod gruzami uwięzionych jest od 25 do 50 osób.

Budynek był postawiony nielegalnie w dzielnicy mieszkaniowej miasta. Władze zamykały już wcześniej zakład, produkujący m.in. szczepionki weterynaryjne, ale za każdym razem wznawiał on produkcję - poinformował przedstawiciel miejscowych władz.

Mieszkańcy relacjonowali, że właścicielem fabryki był jeden z lokalnych polityków, który używał swoich wpływów, by wznawiać pracę zakładu mimo skarg mieszkańców.

Według agencji Reutera, zawaliła się nie tylko fabryka, ale także dwa sąsiadujące z nią budynki. Służby ratunkowe miały problem z doprowadzeniem na miejsce katastrofy ciężkiego sprzętu, bo uliczki w tej okolicy są bardzo wąskie.

Agencja AFP zwraca uwagę na fakt, że fabryka była nie tylko nielegalna, ale zatrudniała też dzieci. _ Większość ofiar to kobiety i dzieci, które pakowały medykamenty _ - powiedział przedstawiciel służb ratunkowych Mohamad Adif. Normalnie pracuje tam ok. 150 ludzi - twierdzą świadkowie.

_ - To wielka katastrofa. Jest za wcześnie, by powiedzieć, kiedy zdołamy skończyć _ - powiedział Ahmed Raza, jeden z ratowników pracujących wśród gruzów przy akcji wydobywania osób uwięzionych w ruinach.

Czytaj w Money.pl
Tragedia w fabryce, dziesiątki ludzi pod gruzami Co najmniej trzy osoby zginęły, a kilka zostało rannych, gdy w wyniku wybuchu gazu zawaliła się trzykondygnacyjna fabryka w mieście Lahaur.
Krwawe walki w Pakistanie. Zginęli żołnierze Co najmniej 7 pakistańskich żołnierzy i 18 talibów zginęło w piątek w walkach o posterunek wojskowy w północno-zachodnim Pakistanie.
Tagi: katastrofa budowlana, pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz