Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.07.2005 15:34

W Polsce brak przepływu informacji między służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo

W Polsce trzeba poprawić łączność i koordynację pomiędzy służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo - to wnioski z dzisiejszego posiedzenia sztabu antykryzysowego w Warszawie. Wzięli w nim udział premier, ministrowie spraw wewnętrznych i obrony narodowej oraz przedstawiciele służb wywiadowczych, policji i straży pożarnej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier Marek Belka zapowiedział, że za kilka tygodni wszystkie służby wezmą udział w specjalnym ćwiczeniu antyterrorystycznym. Ma ono sprawdzić koordynację działań pomiędzy policjantami, żołnierzami, strażakami i lekarzami.

Zdaniem premiera, w Polsce trzeba przede wszystkim poprawić system łączności między służbami. Ma do tego służyć budowany obecnie system TETRA. Wiceminister spraw wewnętrznych Tadeusz Matusiak podkreśla jednak, że jest on konstruowany od podstaw. TETRA jest też bardzo kosztowna a jej koszt liczy się w miliardach złotych.

Dobremu przepływowi informacji przeszkadza też brak ustawy kryzysowej. Rząd przygotował taki dokument, ale Sejm go nie zaakceptował.

Po posiedzeniu sztabu antykryzysowego poinformowano także, iż w Londynie jest obecnie przedstawiciel polskiej policji, który obserwuje działania tamtejszych służb. Po jego powrocie do kraju polskie służby mają wyciągnąć kolejne wnioski.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz