Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
25.08.2005 13:19

W poniedziałek ukaże się płyta " Mówiłem o was i za was - Jan Paweł II o Solidarności"

" Mówiłem o was i za was - Jan Paweł II o Solidarności" - pod takim tytułem trafi w poniedziałek (29 sierpnia) do sklepów muzycznych najnowsza płyta wydana przez Polskie Radio.

Podziel się
Dodaj komentarz

Insiracją do wydania płyty była rocznica 25-lecia powstania Niezależnego Związku Zawodowego "Solidarność". Płyta, której autorką jest Elżbieta Staniszewska z Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia, stanowi kompendium - nie wydanych dotąd w takiej formie - wypowiedzi Jana Pawła II o szeroko rozumianej solidarności, w tym dźwiękowy zapis słów polskiego Papieża wygłoszonych w czasie stanu wojennego.
Na płycie znajdą się - między innymi - przemówienia Lecha Wałęsy i Jana Pawła II podczas pierwszej audiencji dla "Solidarności", z 5 stycznia 1981 roku, audiencja generalna - odpowiedż na list od internowanych działaczy związku "Solidarności" z końca stycznia 82 roku, fragmenty papieskich wystąpień podczas audiencji prywatnych dla Polaków oraz fragmenty homilii i wystąpień Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Polski.
Płytę kończą: przemówienie preydenta Lecha Wałęsy wygłoszone do Jana Pawła II w 91 roku, zatytułowane: Bez Ciebie, nie byłoby "Solidarności" i papieskie przemówienie w Parlamencie, z 99 roku, kiedy Papież podkrślał: "Od was zależy kształt wolności".

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz