Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W poniedziałek w Daewoo-FSO na tydzień wstrzymano produkcję

0
Podziel się:

W poniedziałek w Daewoo-FSO Motor SA na Żeraniu rozpoczęła się przerwa produkcyjna, we wtorek po świętach wielkanocnych produkcja zostanie wznowiona

- poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka prasowa spółki Krystyna Danilczyk.

'To przedświąteczna przerwa, sporo osób wyjeżdża, sporo chciało wziąć urlopy. Z tego względu zdecydowaliśmy się zrobić przerwę' - powiedziała PAP Danilczyk.

Ostatni raz produkcję w Daewoo-FSO przerwano od 19 lutego do 5 marca ze względu na postępujący spadek sprzedaży nowych aut osobowych.

W tym roku Daewoo-FSO planuje sprzedać w kraju około 90.000 aut wobec 107.210 w 2000 roku i 179.414 w 1999 roku. Od początku 2001 roku do końca lutego Daewoo sprzedało w Polsce 12.150 nowych aut osobowych wobec 19.800 w 2000 roku.

W ubiegłą środę w żerańskiej fabryce ogłoszony został regulamin zwolnień grupowych.

Termin zawarcia przez zarząd spółki porozumienia w sprawie zwolnień grupowych z działającymi tam związkami zawodowymi minął w ubiegły wtorek. Jednak jeden z czterech związków zawodowych nie podpisał porozumienia z pracodawcą, co spowodowało wydanie regulaminu zwolnień przez zarząd.

Zwolnienia mają rozpocząć się 17 kwietnia. Daewoo-FSO zamierza zwolnić do 1.294 osób z około 4.900 zatrudnionych. Restrukturyzacja zatrudnienia ma zakończyć się w lipcu.

motoryzacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)