Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
15.04.2005 17:10

W przyszłym roku będzie więcej pieniędzy na badania naukowe w Polsce

Minister nauki i informatyzacji Michał Kleiber zapewnił, że w przyszłym roku na rozwój nowoczesnych technologii i badania naukowe będzie dodatkowy miliard złotych. Oznacza to, że na badania naukowe przeznaczone będą 4 miliardy złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister Kleiber podkreślił, że aby odmienić oblicze polskiej nauki najlepiej będzie wybrać kilka mocnych dziedzin, w które warto zainwestować. Do nich, zdaniem ministra, należy między innymi teleinformatyka, technologie przyjazne środowisku, przemysł budowlany, maszynowy, biologia molekularna, biotechnologia i nauki humanistyczne.

Minister Kleiber podkreślił, że siłą polskiej nauki jest kadra - specjaliści i eksperci od nowoczesnych dziedzin wiedzy. Resort uważa, że w rozwój rodzimej nauki powinni bardziej angażować się przedsiębiorcy, a także firmy zagraniczne korzystające z wiedzy polskich naukowców. Pieniądze na naukę to szansa na rozwój gospodarczy kraju - stwierdził minister Kleiber.

Teraz w Polsce na badania naukowe przeznacza sie 0,33 procent dochodu narodowego, podczas gdy na przykład w Niemczech 0,81 procent, a w innych krajach nawet 2 procent dochodu narodowego.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz