Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.07.2005 18:09

W Rzeszowie bezrobotni mają więcej szans na znalezienie pracy

Z sukcesami pracuje Centrum Plus w Rzeszowie - jedyny w Polsce Ośrodek Doradztwa Indywidualnego Bezrobotnym. W ciągu czterech pierwszych miesięcy działania zatrudnieni w nim konsultanci pomogli znaleźć pracę połowie podopiecznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Z sukcesami pracuje Centrum Plus w Rzeszowie - jedyny w Polsce Ośrodek Doradztwa Indywidualnego Bezrobotnym.

W ciągu czterech pierwszych miesięcy działania zatrudnieni w nim konsultanci pomogli znaleźć pracę połowie podopiecznych. Dzięki temu 54 osoby mają pracę, a część z pozostałych 46 kończy różnego rodzaju kursy i nadal objętych jest opieką ośrodka.

Jest on wzorowany na na brytyjskim modelu Jobcentre Plus. Zasadą działania Centrum Plus jest tzw. nowe podejście, które polega na wspólnej, intensywnej pracy konsultanta z podopiecznymi. Ci zaś są ludżmi mającymi najwieksze problemy ze znalezieniem pracy, o niskich kwalifikacjach, w niektórych przypadkach cierpiący na depresje z powodu braku pracy.

Jeden cykl indywidualnej ścieżki prowadzącej do zatrudnienia lub podjęcia działalności gospodarczej trwa 3-4 miesiące. Z początkiem lipca rozpoczął się nowy etap pracy centrum.

Jego powstanie oraz przygotowanie kadry, kordynatora i pięciu konsultantów sfinansowali Brytyjczycy. Ich ośrodki pomagają znależć pracę co piątemu bezrobotnemu spośród tych, którzy się do nich zgłaszają.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz