Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
16.04.2005 19:30

W Watykanie ostatnia msza za zmarłego papieża i symboliczne zamknięcie pontyfikatu Jana Pawła II

Kardynał Jorge Arturo Medina Estevez odprawił w Bazylice Św. Piotra ostatnią z dziewięciu mszy za spokój duszy Jana Pawła Drugiego. W kazaniu chilijski purpurat mówił o zmarłym papieżu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kardynał Jorge Arturo Medina Estevez odprawił w Bazylice Św. Piotra ostatnią z dziewięciu mszy za spokój duszy Jana Pawła Drugiego.

W kazaniu chilijski purpurat mówił o zmarłym papieżu. Wspominał, między innymi, poczucie humoru Jana Pawła Drugiego. Kardynał przypomniał sytuację, jak kiedyś, w czasie pracy w swym biurze, papież na moment stracił cierpliwość. Potem powiedział do zgromadzonych: "I pomyśleć, że rano byłem u spowiedzi!".

Msza zakończyła okres ścisłej żałoby po śmierci Jana Pawła Drugiego. W poniedziałek kardynałowie zbiorą się na konklawe i przystąpią do wyboru nowego papieża.

Kardynał kamerling zniszczył pierścień papieski Jana Pawła Drugiego i jego ołowianą pieczęć. Było to symboliczne zamknięcie trwającego 26 lat pontyfikatu Karola Wojtyły.

Ceremonia odbyła się zgodnie z konstytucją apostolską "Universi Dominici Gregis". O zniszczeniu pieczęci i pierścienia poinformował rzecznik Stolicy Apostoskiej Joaquin Navarro-Valls po zakończeniu kongregacji generalnej. Było to ostatnie spotkanie kardynałów przed konklawe.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz