Notowania

korupcja w czechach
15.02.2012 08:30

Wakacje w Czechach szlakiem największych afer

Czeska korupcja zostanie uznana przez UNESCO za światowe dziedzictwo kultury?

Podziel się
Dodaj komentarz
(justindc/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Agencja Corrupt Tour z Pragi, organizuje wycieczki śladami najgłośniejszych afer korupcyjnych w Czechach.

Turystom pokazuje się miejsca związane z wykrytymi nadużyciami w praskim ratuszu, zabiera się ich do Uścia nad Łabą - miasta, kojarzonego z niejasnym procesem prywatyzacji czeskich spółek węglowych. Oferta Corrupt Tour obejmuje oglądanie w Pradze luksusowych osiedli kadry menedżerskiej i willi lobbystów, a także zapoznanie się z funkcjonowaniem - jak to określono - _ szpitali na peryferiach prawa . _

_ - Korupcja w Czechach jest tak wszechobecna, a nic się z nią nie robi, więc chcieliśmy pokazać wszystkim ludziom, że można już powołać biuro podróży i organizować wycieczki na jej temat _ - powiedziała Olga Sejrakova, przedstawicielka agencji odpowiedzialna za program. Wyjaśniła, że jednym z celów biura jest to, by wszyscy na własne oczy zobaczyli miejsca, w których dochodzi do korupcji.

_ - Otworzyliśmy biuro w ubiegły czwartek - powiedziała . - Na razie mamy sporo klientów. Wielu ludzi zgłasza się na kolejne wycieczki, więc w przyszłości rozważamy rozszerzenie oferty na inne obszary naszego kraju _ - twierdzi Sejrakova.

Corrupt Tour twierdzi na swej stronie internetowej, że Republika Czeska _ w kwestii korupcji ma wiele do zaoferowania turystom krajowym i zagranicznym _. Motto agencji brzmi: _ Najlepsze z najgorszego _.

_ Mały kraj w sercu Europy proponuje całą gamę turystycznych celów: od betonowych monumentalnych budowli aż po puste skrzynki pocztowe fałszywych firm _ - reklamuje się Corrupt Tour. _ Środowisko korupcyjne w Czechach jest niezwykle stabilne i stopniowo rośnie. Stabilne środowisko korupcyjne stwarza dobre warunki do rozwoju turystyki korupcyjnej _ - dodaje. Czechy - według ubiegłorocznego raportu Transparency International (TI) - należą do najbardziej skorumpowanych państw Europy.

_ Argentyna ma tango, Wiedeń dobrą kawę, chcielibyśmy, aby UNESCO czeską korupcję uznało za światowe dziedzictwo kultury _ - kpiła podczas uroczystości otwarcia Corrupt Tour rzeczniczka tej agencji Olga Cieslarova.

Więcej o Czechach czytaj w Money.pl
Legalne prostytutki w Pradze. "To priorytet" Władze czeskiej stolicy chcą _ uregulować stosunki między prostytutkami a ich klientami _.
Pakt fiskalny z Unią jest "tragicznym błędem" Przejście od unii walutowej do paktu fiskalnego jest niekorzystne - twierdzi prezydent.
Oni nie podpisali paktu i się z nas śmieją Bartosz Wawryszuk pisze, dlaczego czeski rząd jest lepszy od polskiego.
Tagi: korupcja w czechach, wycieczka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz