Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wałęsa chce ratować Stocznię Gdańsk

0
Podziel się:

Lech Wałęsa mówił, że obecne kłopoty Polski są w dużej części spuścizną po 50 latach komunizmu.

Wałęsa chce ratować Stocznię Gdańsk
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Były przywódca Solidarności zaproponował, że może być negocjatorem między ukraińskim właścicielem Stoczni Gdańsk, jej pracownikami i Agencją Rozwoju Przemysłu. Stoczniowcy domagają się wypłaty zaległych pensji.

Lech Wałęsa powiedział w radiowej Jedynce, że trwają rozmowy w tej sprawie. Zdaniem byłego przywódcy Solidarności, najlepszym rozwiązaniem byłby wykup stoczni. Lech Wałęsa mówił, że obecne kłopoty Polski są w dużej części spuścizną po 50 latach komunizmu.

Lech Wałęsa uczestniczy w XIII Światowym Szczycie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Zjazd rozpoczął się w Warszawie wczoraj, w 30. rocznicy odznaczenia tą prestiżową nagrodą byłego przywódcy Solidarności.
W obradach uczestniczy 7 noblistów i 8 przedstawicieli organizacji, które uhonorowane zostały Pokojowym Noblem.

Dziś w Pałacu Kultury i Nauki odbędą się dwie sesje. W pierwszej zatytułowanej _ Usłyszcie nas! Nierówności a sprawiedliwość społeczna _ wezmą udział m.in.: były prezydent Lech Wałęsa, prof. Muhammad Yunus - twórca idei mikrokredytu z Bangladeszu, Colin Archer z Międzynarodowego Stałego Biura Pokoju, Jayantha Dhanapala z Konferencji Pugwash w Sprawie Nauki i Problemów Światowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Wałęsa daje 5 proc. szans stoczni w Gdańsku Lech Wałęsa, który zgodził się podjąć mediacji między udziałowcami Stoczni Gdańsk, daje 5 procent szans na uratowanie zakładu.
70. urodziny Lecha Wałęsy. Zobacz, kto się pojawił Na imprezę przyszło ponad 500 osób. Prezenty były różne: domowej roboty nalewki, koniaki, a nawet drzewka do posadzenia w ogrodzie. Na gości czekał 50-kilogramowy tort.
Chodorkowski dostał od Wałęsy 100 tys. zł Wyróżnienie odebrał syn biznesmena, bo Chodorkowski wciąż przebywa w łagrze.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)