Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Walia będzie bardziej niezależna. Cameron daje zielone światło

0
Podziel się

2 i pół roku temu Walijczycy przegłosowali już w innym referendum rozszerzenia uprawnień ustawodawczych swojego zgromadzenia narodowego.

premier brytyjski, David Cameron
premier brytyjski, David Cameron (Moritz Hager/World Economic Forum/CC/Flickr)
bEpGrYYB

Brytyjski premier David Cameron zapowiedział udzielenie samorządowi Walii znacznie większego zakresu uprawnień budżetowych. Rząd w Cardiff będzie mógł w niedalekiej przyszłości zaciągać swój własny dług publiczny i ściągać podatki.

_ - Zdolność zaciągania pożyczek ma znaczenie, bo rząd Walii musi mieć środki na realizację swoich planów. A skoro się pożycza, trzeba mieć źródła dochodu, aby spłacać odsetki _ - powiedział premier David Cameron walijskiej telewizji BBC, po czym ogłosił swój plan formalnie, w walijskim Zgromadzeniu Narodowym.

Rząd w Cardiff będzie więc mógł pobierać podatek gruntowy i opłaty skarbowe, a w przyszłości - część podatku dochodowego, jeśli zdecyduje rozpisać referendum w tej sprawie.

bEpGrYYD

2 i pół roku temu Walijczycy przegłosowali już w innym referendum rozszerzenia uprawnień ustawodawczych swojego zgromadzenia narodowego.
Te reformy zrównałyby zakres samorządu Walii ze Szkocją i Irlandią Północną.

Czytaj więcej w Money.pl
Rostowski postraszył podniesieniem podatków Rząd walczy o możliwość dodatkowego zadłużenia państwa. - _ Krętactwo, manipulacja, nieuctwo _ - w Sejmie było gorąco.
Pracownik oskarża Google. Chodzi o miliardy Były dyrektor Google UK Barney Jones oskarżył swego dawnego pracodawcę o to, że zyski wygenerowane w Wielkiej Brytanii przepuszcza przez swoje oddziały w Irlandii, a następnie przelewa do raju podatkowego na Bermudach.
Raje podatkowe nie będą już bezpieczne Brytyjskie terytoria zamorskie, uchodzące za raje podatkowe, będą wymieniać informacje bankowe z W. Brytanią, Francją, Niemcami, Włochami i Hiszpanią.
bEpGrYZe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)