Notowania

walka z terroryzmem
24.09.2014 06:51

Walka z terroryzmem. Lider Hezbollahu przeciwny atakom lotniczym USA w Syrii

- Jesteśmy przeciwko amerykańskiej interwencji wojskowej w Syrii - powiedział Nasrallah.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CHINE NOUVELLE/SIPA/EAST NEWS)

Przywódca szyickiego libańskiego ugrupowania Hezbollah szejk Hasan Nasrallah powiedział wczoraj, że jest przeciwny atakom lotniczym w Syrii, prowadzonym przez koalicję USA i krajów arabskich, niezależnie od tego, kto jest celem tych ataków.

_ Jesteśmy przeciwko amerykańskiej interwencji wojskowej i międzynarodowej koalicji w Syrii niezależnie od tego, czy te działania są wymierzone przeciwko reżimowi, czy przeciwko Państwu Islamskiemu _ - powiedział Nasrallah w wystąpieniu transmitowanym przez telewizję Hezbollahu, Al-Manar.

Wcześniej Nasrallah nazywał Państwo Islamskie _ groźnym potworem _, potencjalnie niebezpiecznym dla Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu i innych krajów Zatoki Perskiej.

Zbrojne grupy Hezbollahu wsparły w wojnie domowej w Syrii reżim prezydenta Baszara el-Asada przeciwko syryjskim powstańcom, sunnickim ekstremistom z Państwa Islamskiego oraz różnym innym zbrojnym ugrupowaniom dżihadystów.

W nocy z poniedziałku na wtorek siły zbrojne USA i arabskich państw sojuszniczych (Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jordania, Bahrajn, Katar) rozpoczęły ataki lotnicze na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: walka z terroryzmem, liban, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz