Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w pakistanie
11.03.2012 12:02

Walki w Pakistanie: Co najmniej 15 zabitych w zamachu na pogrzebie

Co najmniej 15 osób zginęło dziś w wyniku samobójczego zamachu na pogrzebie w Pakistanie

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fantaz/CC/Flickr)

Co najmniej 15 osób zginęło dziś w wyniku samobójczego zamachu na pogrzebie na przedmieściach Peszawaru w północno-zachodnim Pakistanie. Wśród żałobników był antytalibski polityk, który wyszedł z ataku bez szwanku - podały władze.

Według władz Peszawaru w eksplozji rannych zostało ponad 30 osób, a kilka z nich jest w stanie krytycznym. Obecny na pogrzebie wiceprzewodniczący lokalnego zgromadzenia Khush Dil Khan ze świeckiej Ludowej Partii Narodowej Pakistanu, która rządzi w prowincji Chajber Pachtunchwa, zapowiedział kontynuowanie walki z talibskimi bojownikami.

Talibowie w przeszłości atakowali kilku liderów tego ugrupowania, które popierało liczne operacje militarne przeciwko bojownikom. Wczoraj siły bezpieczeństwa poinformowały, że zabiły 39 bojowników w plemiennym regionie Chajber, na którym obecnie koncentrują się antytalibskie operacje pakistańskiej armii.

Według policji jest zbyt wcześnie, by potwierdzić, że niedzielny zamach jest odwetem na ostatnie walki.

Czytaj o krwawych walkach w Pakistanie w Money.pl
Krwawy zamach w Pakistanie. Kilku zabitych Sześciu członków milicji plemiennej zginęło dziś w zamachu bombowym w północno-zachodnim Pakistanie. Lokalne władze oskarżają ugrupowanie powiązane z talibami.
Krwawe walki w Pakistanie. Zginęli żołnierze Co najmniej 7 pakistańskich żołnierzy i 18 talibów zginęło w piątek w walkach o posterunek wojskowy w północno-zachodnim Pakistanie.
"To pierwsza zemsta za Osamę bin Ladena" Co najmniej 80 osób zginęło w zamachach bombowych w Pakistanie.
Tagi: zamach w pakistanie, pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz