Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w pakistanie
31.05.2014 09:34

Walki w Pakistanie. Zabito czternastu rebeliantów

Pakistańska armia poinformowała dziś, że niedaleko granicy z Afganistanem doszło do walk pomiędzy rebeliantami a oddziałami wojskowymi wspieranymi przez śmigłowce bojowe, w wyniku których zginęło 14 bojowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Potyczka trwała kilka godzin.

Anonimowy przedstawiciel pakistańskiej armii powiedział agencji Associated Press, że do starć doszło przy jednym z punktów kontrolnych w regionie plemiennym na północnym zachodzie kraju. Rebelianci mieli zaatakować posterunek wojsk, zabijając jednego żołnierza i raniąc dwóch. W odpowiedzi pakistańska armia przeprowadziła operację z wykorzystaniem śmigłowców bojowych, zabijając 14 bojowników. Wymiana ognia miała trwać kilka godzin - podkreśla informator AP.

1 marca 2014 roku talibowie ogłosili zawieszenie broni, które miało doprowadzić do przełomu w rozmowach pokojowych z władzami Pakistanu. W zamian za wznowienie negocjacji islamiści domagali się od Islamabadu wypuszczenia z więzień 800 bojowników i wycofania żołnierzy z regionów plemiennych przy granicy z Afganistanem. Zdaniem islamistów rząd nie spełnił tych postulatów i dlatego nie zdecydowano się na przedłużenie rozejmu.

Na początku kwietnia zwolniono z więzienia 16 talibów. Rząd Pakistanu chciał w ten sposób nakłonić islamistów do wznowienia rozmów pokojowych i zaprzestania aktów przemocy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: terroryzm w pakistanie, pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz