Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walutowa wojna Chiny - USA. Obama widzi postęp

0
Podziel się:

Prezydent USA wierzy, że uda się dojść do porozumienia.

Walutowa wojna Chiny - USA. Obama widzi postęp
(ec.europa.eu)

*Amerykański prezydent Barack Obama powiedział, że w dialogu z Chinami doszło do _ postępu _ w delikatnych kwestiach otwarcia chińskiej gospodarki i polityki monetarnej tego kraju. *

Obama wyraził taką opinię w Seulu na marginesie szczytu G20 na początku spotkania z prezydentem Chin Hu Jintao.

Amerykański prezydent przypomniał, że na obydwu krajach ciążą _ specjalne zobowiązania _ zapewnienia nuklearnej stabilizacji i silnego gospodarczego wzrostu.

Waszyngton uważa, że chiński juan jest sztucznie niedoszacowany i domaga się od Pekinu jak najszybszego uwolnienia jego kursu. Chiny odpowiadają, że Stany Zjednoczone nie powinny wtrącać się w ich politykę monetarną.

Za dwa lata Chiny będą największą gospodarką świata (Russia Today, ang.):

[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t116034.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szczyt;g20;uratuje;swiat;przed;wojna;walutowa,93,0,708701.html) Szczyt G20 uratuje świat przed wojną walutową?

Pekin z kolei skrytykował decyzję Rezerwy Federalnej sprzed tygodnia o wsparciu dolara sumą 600 mld dolarów, co - jak podkreślają Chiny - obniży kurs amerykańskiej waluty i wpłynie negatywnie na eksport innych państw.

Nadziei na porozumienie w tej sprawie nie rokuje oświadczenie byłego prezesa amerykańskiego banku centralnego Fed Alana Greenspana, który zapowiedział, że USA będą kontynuować politykę osłabiania dolara.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)