Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Warszawiacy doczekają się drugiej linii metra?

0
Podziel się:

Rozpoczęły się już odbiory techniczne. Potrzeba 250 protokołów, żeby nowym odcinkiem metra zaczęły jeździć pociągi.

Warszawiacy doczekają się drugiej linii metra?
(PAP/Paweł Supernak)
bEUqtrvp

Jeszcze trzy miesiące potrwają prace na budowie centralnego odcinka II linii metra. Rozpoczęły się już odbiory techniczne. Potrzeba 250 protokołów, żeby nowym odcinkiem metra zaczęły jeździć pociągi.

Jak podkreśla prezes warszawskiego metra Jerzy Lejk, procedura już trwa. Żeby przystąpić do odbiorów zewnętrznych trzeba dokonać odbiorów technicznych wewnątrz, czyli między wykonawcą a spółką Metro Warszawskie.

_ Już stworzono zespół roboczy, żeby opracować odpowiednią procedurę _ - wyjaśnia prezes Lejk. Wykonawca do tej pory nie zgłosił żadnych kłopotów i opóźnień więc zgodnie z harmonogramem II linia metra powinna być gotowa z końcem września wyjaśnia wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. 5 lipca minie 3 lata od rozpoczęcia prac budowlanych na II linii metra.

bEUqtrvr

_ W tej chwili prace są zaawansowane na tyle, że satysfakcjonują władze miasta __ Nie ma żadnych informacji, żeby termin zakończenia budowy czyli 30 września nie został dotrzymany _ - mówi wiceprezydent. - dodaje Michał Olszewski.

_ Stacja Dworzec Wileński jest dobrze skomunikowana, jest blisko stacji kolejowe, na stacji jest 12 wind, a do tego wybudowano tory odstawcze i tutaj pociągi będą kończyły swój bieg i będą zawracały _Stacja Dworzec Wileński, którą dziś mogli odwiedzać warszawiacy ma 13 wejść i największą w metrze galerię handlową.

Perony są usytuowana na głębokości 13 metrów mówi Maciej Żuchowicz z AGP Metro. - wyjaśnia Żuchowicz. Stacja Dworzec Wileński jest na Pradze Północ pod skrzyżowaniem ulic Solidarności i Targowej.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUqtrvx
bEUqtrvS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)