Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Południowa obwodnica Warszawy zyska system zarządzania ruchem. Wasko wykonawcą

Południowa obwodnica Warszawy zyska system zarządzania ruchem. Wasko wykonawcą

Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Za prawie 25 mln zł Wasko wykona system zarządzania tunelu oraz system zarządzania ruchem dla odcinka A południowej obwodnicy Warszawy. Podpisano umowę z Astaldi, głównym wykonawcą obwodnicy.

W ramach podpisanej w poniedziałek umowy Wasko wykona prace obejmujące tunel "Ursynów" oraz istniejące odcinki dróg - od węzła Wiskitki do węzła Mińsk Mazowiecki (drogi A2, S2). "System ma zapewnić zarządzanie ruchem w tunelu i uwzględniać sterowanie objazdami w przypadku jego zamknięcia" - napisano w komunikacie.

Umowa dotyczy algorytmów, projektów wykonawczych, montażu i uruchomienia systemu oraz opracowania niezbędnej dokumentacji dotyczącej części tunelowej oraz drogowej i przewiduje 5-letnią gwarancję elementów wewnętrznych oraz 10-letnią gwarancję dotyczącą elementów zewnętrznych, podano także.

Wartość umowy wynosi 24,6 mln zł netto (30,2 mln brutto), a termin jej wykonania ustalono na 11 sierpnia 2020 r. Umowa została zaakceptowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Akcje Wasko nie zareagowały pozytywnie na tę informację a nawet spadają o 1,7 proc. To po części jednak wynik zachowania całego rynku i tego, że w ostatnim tygodniu wartość giełdowa spółki wzrosła o ponad 5 proc., więc część inwestorów postanowiła zrealizować zyski.

Notowania akcji Wasko

Wasko - spółka z branży IT - świadczy kompleksowe usługi informatyczne i integracyjne oraz serwisowe. Akcje spółki zadebiutowały na GPW w 2001 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 209 mln zł w 2016 r.

logistyka, transport, technologie, wasko, obwodnica warszawy, was, astaldi
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
WW
2017-06-12 18:25
Jak domkną obwodnicę to ma to sens. Wschodnia obwodnica powinna powstawać równocześnie z południową. Pomogło by to odkorkować most Grota i odciążyć trasę S8.
Autmex
2017-06-12 13:33
Już dawno powinien być zamontowany system sterowania! Obwodnica Raszyna odkorkowała Janki i Raszyn, ale sparaliżowała Al. Jerozolimskie. Powinny być rozmieszczone tablice świetlne informacyjne na obwodnicy Raszyna informujące o stanie zatkania Alej. Wtedy kierowcy wiedzieli by, że lepiej aby nie jechali do centrum tą drogą, tylko skierowali się na obwodnicę!