Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Waszyngton apeluje do obywateli USA, by opuścili Egipt

0
Podziel się:

Departament Stanu USA zawiadamia amerykańskich obywateli, że należy odłożyć podróże do Egiptu.

Waszyngton apeluje do obywateli USA, by opuścili Egipt
(windsordi/CC BY-NC 2.0/Flickr)
bEUzpvIl

Waszyngton usilnie zachęca obywateli USA, by opuścili Egipt, apeluje też do osób, które planowały podróż do tego kraju, aby odłożyły ją ze względu na wstrząsające nim zamieszki - głosi dzisiejszy komunikat Departamentu Stanu USA.

_ Departament Stanu USA zawiadamia amerykańskich obywateli, że należy odłożyć podróże do Egiptu. Ci obywatele USA, którzy mieszkają w Egipcie powinni wyjechać ze względu na problemy społeczne i polityczne _ w tym kraju - głosi komunikat wydziału konsularnego ministerstwa spraw zagranicznych USA.

Amerykanie mieszkający w Egipcie, _ którzy zdecydują się wyjechać, powinni (...) to zrobić jak najszybciej _ - informuje Departament Stanu, precyzując, że nie będzie organizował _ ewakuacji _ za pomocą samolotów czarterowanych przez rząd USA.

bEUzpvIn

Amerykański MSZ wezwał też obywateli USA, by unikali brania udziału w manifestacjach, nawet o charakterze pokojowym, ponieważ _ cudzoziemcy mogą się stać podczas nich celem ataków _.

Personel ambasady USA w Kairze, który od obalenia prezydenta Mohammeda Mursiego 3 lipca pracuje w uszczuplonym do minimum składzie _ nalega usilnie na wszystkich Amerykanów, którzy zdecydują się zostać w Egipcie, aby zastosowali się do nakazów _ stanu wyjątkowego, wprowadzonego w środę przez rząd w Kairze.

Czytaj więcej w Money.pl
MInister obrony USA ostrzega władze Egiptu _ - Użycie przemocy oraz podjęcie niewłaściwych kroków w procesie budowania porozumienia narażają poważnie istotne elementy naszej długotrwałej współpracy wojskowej _ - poinformował Hagel.
Nie opowiada się po żadnej ze stron Amerykański prezydent potępił atakowanie sił bezpieczeństwa i podpalanie kościołów.
John Kerry apeluje: cofnijcie się o krok Sekretarz stanu USA John Kerry zaapelował do wszystkich Egipcjan, by _ cofnęli się o krok, uspokoili sytuację i unikali dalszych ofiar. _
bEUzpvIO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)