Notowania

podatki
01-10-2018 (09:24)

Wątpliwości na korzyść podatnika tylko w teorii. Skarbówka wie i się nie zastanawia

Obowiązujący od 2016 r. nakaz rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika miał uzdrowić relacje z urzędnikami. Eksperci mówią wprost: zasada jest martwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
Podatnicy i eksperci uważają, że polskie prawo podatkowe jest skomplikowane. Ale nie dla urzędników

Klauzula, jak wynika z odpowiedzi resortu finansów na interpretację poselską, została zastosowana na rzecz przedsiębiorców w trzech interpretacjach indywidualnych i w 38 decyzjach, pisze "Rzeczpospolita".

To zaskakujące, bo jak eksperci mówią gazecie, polskie prawo podatkowe jest skomplikowane, a przedsiębiorcy gubią się w przepisach, o czym wielokrotnie pisaliśmy w money.pl.

Zobacz także: 19 lat walczył ze skarbówką i wygrał

Eksperci w rozmowie z gazetą mówią, że podatnicy we wnioskach o interpretacje proszą o stosowanie klauzuli, ale skarbówka w ogóle się do tego nie odnosi lub twierdzi, że dla niej przepisy są jasne.

Łukasz Czucharski, ekspert Pracodawców RP, mówi w "Rzeczpospolitej" więcej: "Fiskus rozstrzyga wątpliwości na swoją korzyść, a nie przedsiębiorców". Przykładem jest nierespektowanie orzecznictwa sądowego w sporach o rozliczanie ryczałtów pracowniczych na samochody.

Jesteś ofiarą ulgi meldunkowej? Zgłoś się do nas przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, podatnicy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-10-2018

ojciec d............rdlaczego pis..ry nie zreformuja Zus ZAKŁAD UTYLIZACJI STARCÓW nadal istnieje Pozwalaja nas okradac Prezes z Krzywoustym boja sie hahhaahhah … Czytaj całość

01-10-2018

MarcinOd 10 lat prowadzę firmę w Niemczech i muszę przyznać że polecam wszystkim przenieść tutaj swoją firmę Urzędnicy zamiast przeszkadzać pomagają abyś … Czytaj całość

01-10-2018

bezrobotny 500+wraca komunizm czy sie pracuje czy sie laży 500+ sie należy

Rozwiń komentarze (36)