Notowania

Wawryszuk: Zaskakujący gest prezydenta. Komu zrobił bigos?

Obecna rada ma nie lada sukcesy. Poprawiła ściągalność abonamentu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent Bronisław Komorowski pokazał znowu, że jak przystało na prawdziwego miłośnika łowów lubi bigos. Tym razem jednak nie tyle jeść, co zrobić. Decyzja głównego lokatora Belwederu by przyjąć sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2010 rok, wywoła zamieszanie na politycznej scenie.

Wcześniej parlament odrzucił sprawozdanie KRRiT. Jedynym ugrupowaniem, które opowiadało się za przyjęciem dokumentu był Sojusz Lewicy Demokratycznej, którego lider namawiał Komorowskiego do zajęcia podobnego stanowiska. Nic dziwnego, w końcu Sojusz ma w składzie rady dwóch swoich ludzi.

I stało się. Miłościwie nam panujący obrał kurs na lewo i stanął okoniem rządzącej koalicji, która wespół z PiS opowiedziała się za odrzuceniem sprawozdania KRRiT. Przy okazji wytoczył argumenty, których nie powstydziłby się żaden twardo stąpający po ziemi racjonalista.

Jakby na to nie patrzeć, chęć uniknięcia w mediach publicznych chaosu, który byłby następstwem odrzucenia sprawozdania KRRiT, nie może być krytykowana. Zwłaszcza, że zdaniem prezydenta wygaśnięcie kadencji jej obecnych członków, doprowadziłoby do niebezpiecznej destabilizacji. A przecież nikt nie chce, żeby gmaszyska na Woronicza tuż przed wyborami ogarnęła gorączka związana z wyłanianiem nowych członków rady. Zwłaszcza, że pamiętamy wiele żenujących spektakli, których sceną były media publiczne.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t122894.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kontrowersyjna;decyzja;prezydenta;gra;pozorow;czy;walka;o;wplywy,1,0,871681.html)To gra pozorów czy walka o wpływy?
Prezydent jasno dał do zrozumienia, że nie czas na polityczne harce, tym bardziej, że obecna rada ma swoje osiągnięcia. Było nie było poprawiła o 20 proc. ściągalność abonamentu, a to osiągnięcie, które trzeba zapisać złotymi zgłoskami w jej burzliwej historii.

No i rzecz najważniejsza, jako mąż opatrznościowy Komorowski stanął na straży dzierżenia krzepkiej kontroli nad poletkiem mediów publicznych. W końcu jak podobno powiedział kiedyś batiuszka Stalin: _ kontrola jest najwyższą formą zaufania _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t88838.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;wybrali;prezesa;to;ich;ostatnia;decyzja,6,0,871430.html) Nie wybrali prezesa. To ich ostatnia decyzja? Dziś wyjaśni się sprawa ewentualnego wygaśnięcia kadencji wszystkich członków KRRiT.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t130656.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/blaszczak;bylem;u;prezydenta;to;farsa,215,0,865495.html) Błaszczak: Byłem u prezydenta. To farsa - Konsultacje u prezydenta ws. sprawozdania KRRiT za 2010 rok to spektakl polityczny, a media publiczne są skrajnie upolitycznione - oświadczył szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t46572.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/krrit;lupem;po;sld;nie;ma;watpliwosci,240,0,852208.html) KRRIT łupem PO? SLD nie ma wątpliwości Senat odrzucił dziś sprawozdanie KRRiTV. Wszystko wskazuje na to, że tak samo będzie w Sejmie.
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, felieton
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz