Notowania

budowa autostrady a2
27.05.2012 21:51

Ważna wiadomość dla kierowców. Chodzi o A2

Drogowcy podjęli decyzje w sprawie odcinka autostrady pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Otwarto drugi odcinek autostrady A2. Do użytku został oddany, liczący 18 kilometrów, odcinek _ D _ pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem - poinformowała rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Urszula Nelken.

_ - Ruch już puszczono, przez ostatnie godziny trwał odbiór techniczny drogi _. Urszula Nelken dodała, że prace na pozostałych odcinkach idą bardzo dobrze. _ Na odcinkach A i C te prace wciąż trwają. Na C, już dziś rozpoczęto malowanie pasów. Znaczy to o tym, że te pochińskie odcinki znakomicie doganiają pozostałe - _powiedziała Nelken.

Rzeczniczka GDDKiA powiedziała, że odcinek - _ B _ - czeka na pozwolenie na użytkowanie, które spodziewane jest niedługo.

Wcześniej otwarto już siedmiokilometrowy odcinek, najbliższy Warszawy, pomiędzy Konotopą a Pruszkowem. Autostrada A2 w całości - czyli od Strykowa pod Łodzią do Konotopy ma być ukończona do października tego roku, natomiast przejezdna od 31 maja.

91 km autostrady A2 od Strykowa do Konotopy podzielono na pięć odcinków: A - 29,2 km (Stryków - okolice Bolimowa), B - 16,9 km (Bolimów - granica woj. łódzkiego), C - 20 km (od granicy woj. łódzkiego do granic powiatu grodziskiego), D - 17,6 km (przez gminy Jaktorów i Grodzisk Mazowiecki) i E - 7,1 km (Pruszków - węzeł Konotopa).

Czytaj więcej w Money.pl
Nie dostali zapłaty, chcą jej od państwa To Skarb Państwa powinien był sprawdzić swoich kontrahentów i dać przedsiębiorstwom gwarancje poprawnego przebiegu inwestycji.
Chcą, by ABW nadzorowała autostrady. Po co? SLD złoży pismo do ABW z pytaniem, czy Agencja prowadzi jakiekolwiek postępowanie w związku z budową dróg i autostrad w Polsce.
Tagi: budowa autostrady a2, autostrada, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz