Notowania

Waży się przyszłość PESY. Dwóch inwestorów w grze

Banki chciały, żeby do końca marca Pesa pozyskała inwestora, który pozwoli jej spłacić 200 mln zrestrukturyzowanego kredytu. Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że w najbliższych dniach właściciele Pesy dadzą wyłączność na negocjacje wybranemu partnerowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
Skoda i PFR to najmocniejsi kandydaci na inwestorów w Pesie

Zdaniem gazety, w grze jest dwóch kandydatów. Pierwszym jest Polski Fundusz Rozwoju, drugim czeska Skoda. Za pierwszą opcją są, zdaniem "PB", banki, jednak w oczach menedżerów spółki korzystniejsza jest druga. Wejście czeskiego inwestora do Pesy pozwoliłoby jej zaistnieć na rynku europejskim. Jak zauważa rozmówca dziennika, połączenie tych dwóch firm mogłoby być alternatywą dla Alstromu i Siemensa, które myślą o konsolidacji.

Paweł Borys, prezes PFR, nie chciał komentować procesu inwestycyjnego. Gazeta podkreśla, że Fundusz ma wspierać rządowy program Luxtorpeda 2.0., którego filarem ma być Pesa, zainteresowanie Funduszu inwestycją zatem nie dziwi.

Zobacz także: *Pendolino wreszcie się przyda. Przybywa linii, gdzie można jechać szybciej *

**

**

Choć jak zaznacza "PB", do finalizacji rozmów z inwestorami w marcu raczej nie dojdzie, to przynajmniej negocjacje wejdą w nową fazę.

Tagi: pesa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-02-2018

kosaSiemens i Alstom jest już jednością, Pesa może być chłoptasiem do łojenia na przetargach

26-02-2018

xXxSkoda to śmierć dla PESY i śmiać mi się chce gdy czytam, że " w oczach menedżerów spółki korzystniejsza jest" panowie dostaną godne odprawy, a … Czytaj całość

26-02-2018

ccbjaka. skoda. znow niemiecki kapital a mial byc polski by sie rozwijac

Rozwiń komentarze (16)