Notowania

czekolada
14.08.2011 07:30

Według uczonych, gorzka czekolada chroni przed słońcem

Wkrótce zaczną się testy, które mają potwierdzić tę tezę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jay8085/CC/flickr.com)

Jedzenie gorzkiej czekolady chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym - uważają badacze z kanadyjskiego uniwersytetu Laval. Jak podały kanadyjskie media, wkrótce zaczną się testy, które mają potwierdzić tę tezę.

Uniwersytet Laval (prowincja Quebec) rekrutuje obecnie ochotników o jasnej karnacji na codzienną porcję gorzkiej czekolady - około jednej trzeciej tabliczki (30 gram), przez 3 miesiące. Testy już się zaczęły, ale zainteresowani wciąż mają szansę na uczone objadanie się czekoladą.

Przy czym, jak podał dziennik _ La Presse _, ochronne działanie ma tylko prawdziwa gorzka czekolada o zawartości przynajmniej 60 proc. kakao. Czekolada mleczna nie wchodzi w grę. Jak bowiem twierdzą kanadyjscy badacze, odwołując się do wcześniejszych badań niemieckich i brytyjskich naukowców, ochronną rolę, zwiększającą odporność jasnej skóry na promienie UV, pełnią polifenole, które są eliminowane w procesie produkcji czekolady mlecznej.

Jak podkreślał dziennik, polifenole obecne w gorzkiej czekoladzie mają działanie przeciwutleniające, poprawiają też krążenie krwi. Te właśnie korzystne efekty będą m.in. badać naukowcy z Uniwersytetu Laval.

Lubisz zjeść? Czytaj o tym w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/t154402.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/przewodniki/artykul/kebab;salatka;i;slonce,63,0,889919.html) Kebab, sałatka i słońce Tureckie jedzenie jest smaczne i proste: to słoneczne smaki potraw kuchni śródziemnomorskiej przyprawione odrobiną oliwy i cytryny.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/172/154284_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-alkohole/jack-daniels-w-nowej-odslonie-mesko-i-luksusowo,0,888802.html) Jack Daniel's w nowej odsłonie. Męsko i luksusowo Jeszcze w tym miesiącu pojawi się w Polsce whiskey Jack Daniel's w nowej butelce. Ma być bardziej wyrazista, o ostrych kształtach i przejrzystej etykiecie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t154113.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/gigant;sie;dzieli;nie;bedzie;sprzedawal;miesa;obok;czekolady,66,0,887106.html) Sery i słodycze osobno. Kraft się dzieli Po latach fuzji i przejęć Kraft Foods zdecydował się na najważniejszy ruch - podział na dwie spółki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t150669.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/czaniecki;makaron;mozna;ugotowac;tak;zeby;nie;tuczyl,20,0,869652.html) Jak gotować makaron, żeby nie tuczył? _ - Inaczej trawimy ten al dente, a inaczej rozgotowany. Kaloryczność zależy też od użytych sosów - _ tłumaczy Zbigniew Dybał, właściciel firmy Czanieckie Makarony.
Tagi: czekolada, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz