Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Sebastian Ogórek
|

Kolejne strajki w Wenezueli. Chcą obalić Maduro

47
Podziel się:

Wenezuelska opozycja wezwała do przeprowadzenia w przyszłym tygodniu dwudniowego strajku generalnego przeciwko prezydentowi kraju Nicolasowi Maduro i rządowym planom zmiany konstytucji.

Kolejne strajki w Wenezueli. Chcą obalić Maduro
(YAMIL LAGE)

Opozycyjna Koalicja na rzecz Jedności Demokratycznej (MUD), która już w tym tygodniu zorganizowała 24-godzinny strajk generalny, poinformowała w sobotę, że kolejny protest odbędzie się w środę i czwartek.

"Wzywamy wszystkich ludzi, wszystkie sektory do 48-godzinnego strajku obywatelskiego" - powiedział na konferencji prasowej opozycyjny polityk Simon Calzadilla.

MUD planuje także marsze protestacyjne przeciwko zmianie konstytucji w drodze wyznaczonych przez władze na 30 lipca wyborów do Zgromadzenia Konstytucyjnego. Ma ono uchwalić nową ustawę zasadniczą i rozwiązać na jej podstawie zdominowane przez opozycję Zgromadzenie Narodowe.

* Wenezuela – sfrustrowani i głodni ludzie wyszli na ulice *

Opozycja ocenia wybory do Konstytuanty jako próbę "konsolidacji dyktatury" w Wenezueli.

Tymczasem podczas sobotniej demonstracji w Caracas ranny został muzyk Willy Arteaga, najbardziej znana twarz antyrządowych protestów w Wenezueli. Arteaga grał na skrzypcach podczas demonstracji.

Podczas trwających od początku kwietnia w Wenezueli antyrządowych protestów zginęły już 103 osoby.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(47)
Smerfetka
6 lat temu
W Polsce zrobic to samo!!!!!
mały niedobrz...
6 lat temu
a jak chcą go obalić? toż to przecież kawał chłopa
tenkrajowiec
6 lat temu
A co tam panie słychać na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz Salwadorze? też są przy nadziei, że w Polsce cóś się zmieni i będzie jak było?
jacdabr
6 lat temu
A przez moment miałem nadzieję, że w Polsce...
ktosław
6 lat temu
Czemu mieszkańcy Wenezueli chcą obalić Maduro? Już nie podoba im się socjalizm? Kilka lat temu się podobał a teraz już nie?
...
Następna strona