Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wenezuela: Prezydent Chavez powrócił do swoich obowiązków

0
Podziel się:

Hugo Chavez był operowany na Kubie z powodu raka. Stan jego zdrowia jest coraz lepszy.

Wenezuela: Prezydent Chavez powrócił do swoich obowiązków
(José Cruz/Agência Brasil/CC)

Prezydent Wenezueli, który w ubiegłym tygodniu był operowany na Kubie z powodu raka, powrócił do swoich obowiązków - poinformował Jorge Arreaza, * *wenezuelski minister nauki i technologii, * *który towarzyszy prezydentowi.

_ - Od przedwczoraj prezydent zaczął się z nami spotykać i dawać instrukcje dotyczące tego co należy zrobić dla naszego kraju _ - oświadczył Arreaza podczas rozmowy telefonicznej z wenezuelską publiczną telewizją VTV.

_ - Stan jego zdrowia jest coraz lepszy, poprawia się z dnia na dzień i z godziny na godzinę _ - podkreślał minister podczas, gdy w Wenezueli odbywały się wybory gubernatorów i do parlamentów stanowych.

Według niego prezydent _ zaapelował do wszystkich Wenezuelczyków a zwłaszcza patriotów, by skorzystali z prawa głosu i wzmocnili postępy na drodze do sprawiedliwości społecznej _.

Stan zdrowia 58-letniego prezydenta Wenezueli pogorszył się po jego zwycięstwie wyborczym w październiku br. Skłoniło to wielu obserwatorów do zastanawiania się czy będzie on stanie wypełniać obowiązki głowy państwa przez całą sześcioletnią kadencję. Uroczystość zaprzysiężenia ma odbyć się 10 stycznia.

Chavez przeszedł w ubiegłym tygodniu na Kubie czwartą operację od kiedy w czerwcu 2011 roku zdiagnozowano u niego raka. Od tego czasu był poddawany również chemoterapii i naświetlaniom. Podczas leczenia na Kubie Chavez utrzymywał w tajemnicy szczegóły dotyczące zarówno jego choroby, jak i miejsca pobytu.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent postanowił leczyć się na Kubie U 58-letniego obecnie Chaveza zdiagnozowano w czerwcu ubiegłego roku raka bliżej niesprecyzowanego narządu.
Ma raka, startuje w wyborach prezydenckich Prezydent Wenezueli zapewnia, że mimo choroby zamierza kandydować w zaplanowanych na październik wyborach.
Plotki o śmierci przesadzone. Spotkał się z... Spotkanie odbyło się w hotelu Nacional zbudowanym w początkach XX wieku nad brzegiem morza, w centrum Hawany.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)