Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiceminister Bury pozwie posła PiS. Za wypowiedź w Sejmie

0
Podziel się:

Jan Bury (PSL) złoży pozew przeciwko posłowi PiS, który na mównicy sejmowej zarzucił mu picie wódki za publiczne pieniądze.

Wiceminister Bury pozwie posła PiS. Za wypowiedź w Sejmie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUGeoyJ

**Skierowanie do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej oraz do sądu sprawy _ skandalicznego wystąpienia _ posła PiS Marka Suskiego zapowiedział w piątek wiceszef MSP Jan Bury. Chodzi o wypowiedź Suskiego, który zarzucił Buremu, że ten _ chlał w hotelu za publiczne pieniądze _.

_ W związku z dzisiejszym wystąpieniem pana posła Marka Suskiego z PiS, informuję, że sprawę jego skandalicznego wystąpienia niezwłocznie skieruję do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej oraz do sądu _ - napisał wiceminister skarbu państwa w oświadczeniu przesłanym w piątek wieczorem.

Chodzi o wypowiedź posła PiS podczas piątkowej debaty nad informacją na temat reakcji rządu na sytuację na rynkach finansowych, o którą wnioskował klub PiS.

bEUGeoyL

- _ Wysoka izbo, panie ministrze, ja w trybie sprostowania, pan minister (finansów Jacek Rostowski) nie zrozumiał najwyraźniej mojej wypowiedzi, mówiąc o tym, że ja nie powinienem się wypowiadać razem z panem posłem Karskim na temat picia wódki. Co prawda nie wiem, o co panu chodziło, ale ja mówię o piciu wódki waszego ministra. Za publiczne pieniądze. 15 tys. 700 zł rachunek za kolacje w ekskluzywnym hotelu. Pan minister Bury po prostu chlał w hotelu za publiczne pieniądze. A pan minister (finansów) prosił o to, byśmy dali pomysły na konkretne oszczędności. To ja daję - pilnujcie swoich, żeby po prostu nie korzystali w taki sposób z pieniędzy publicznych _ - powiedział Suski.

Jak dodał, pamięta, _ jak pani minister Pitera za 6 zł za dorsza zrobiła aferę _. - _ Gdzie jest teraz pani minister Pitera? Gdzie są służby? To są ogromne pieniądze. Jeden człowiek w dwa lata dostaje 15 tys. renty, emerytury. A ile dostają wasi ministrowie? Pan minister nie odpowiedział na pytanie, nie zrozumiał. Jeszcze jakieś wycieczki, że ja się nie powinienem wypowiadać na temat picia wódki! O co chodziło panie ministrze? Bo ja rzadko piję, a jeśli piję, to za swoje, a wy za publiczne! _ - mówił poseł PiS podczas debaty.

_ Kategorycznie oświadczam, że nie zapłaciłem ani jednej złotówki ze środków publicznych za posiłek lub za alkohol w opisywanej przez posła Suskiego sytuacji, co więcej nawet jako sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa nie posiadam karty kredytowej ministerstwa _ - napisał Bury w oświadczeniu.

Użyteczne informacje:[

bEUGeoyR

Baza polityków w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/politycy/ )Jak zaznaczył, od posła Suskiego, nawet podczas gorącej debaty sejmowej, oczekuje _ starannego przygotowania i czytania faktur ze zrozumieniem, bowiem dokumenty, którymi się posłużył w jasny sposób wskazują, że pieniądze publiczne nie mają z tym nic wspólnego _.

_ Prawdopodobnie bierze się to z faktu, że pan poseł nie sprawował żadnych kluczowych funkcji w podmiotach gospodarczych, ani nie pełnił ważnych funkcji w administracji publicznej _ - ocenił wiceminister.

Jego zdaniem, _ pozostaje pytaniem, dlaczego jego (Suskiego) kompetencje nie sprawiły, że w trakcie rządów PiS, którego jest członkiem, nie otrzymał wystarczającego kredytu zaufania do sprawowania jakichkolwiek funkcji w administracji rządowej _.

bEUGeoyS

_ Jedynym usprawiedliwieniem dla Marka Suskiego jest, jak rozumiem, rozpoczęcie kolejnej brutalnej i nierzetelnej kampanii PiS, na co odpowiadam wnioskiem o ukaranie tego posła i pozwem _ - zapowiedział sekretarz stanu w MSP.

Suski zapewnił, że dysponuje dokumentami, które potwierdzają, że to co mówił w Sejmie, jest prawdą. - _ Mam zdjęcia, rachunek; płatnikiem była elektrownia Kozienice, spółka skarbu państwa, a pan Bury jako wiceminister skarbu nadzoruje energetykę _ - powiedział poseł PiS.

bEUGeoyT

Jak dodał, jeżeli Bury pozwie go do sądu, to powoła się na te dokumenty. Suski zaznaczył, że poza zdjęciami i rachunkiem za kolację dysponuje też poświadczeniem elektrowni Kozienice, _ które mówi, że było to posiedzenie zarządu spółki, w hotelu, z udziałem pana ministra _. - _ No cóż, może pan minister po prostu nie pamięta, co robił, bo to było już kilka miesięcy temu, w marcu _ - dodał.

Suski powiedział, że liczy na obiektywność sądu. - _ Jeszcze są w Polsce sądy, więc jeżeli pani minister uważa, że to jest nieprawda, co mówiłem, to proszę bardzo, niech wnosi pozew do sądu. Mam dokumenty a pan minister nie twierdzi przecież, że nie był na tej kolacji _ - powiedział Suski.

- _ Chyba, że w Polsce jest już taka sytuacja, że za mówienie prawdy o ministrach można mieć wyrok. Wtedy trzeba będzie emigrować _ - dodał.

Dopytywany o zarzut Burego, że nie potrafi czytać faktur ze zrozumienie, powiedział: _ Rachunek nie był opłacony bezpośrednio z budżetu państwa, ale jednak z budżetu spółki, której skarb państwa jest udziałowcem i to znacznym. Pan minister był, pił a zapłaciła elektrownia, nie płacił swoimi pieniędzmi _.

bEUGeoyU

Jego zdaniem tłumaczenia Burego _ świadczą o tym, że po prostu nie ma argumentów _. - _ Jestem ciekaw tego pozwu do sądu. Minister Bury jakby miał honor, to by się podał do dymisji a pan premier jeżeli o tym się dowie, to myślę, że sam go zdymisjonuje _ - powiedział.

Poseł PiS oświadczył też, że jeżeli chodzi o zapowiedź dotyczącą złożenia wniosku do Komisji Etyki Poselskiej, to w ogóle nie zamierza stawić się na posiedzenie. - _ Ponieważ w tej komisji żaden argument ani dowody nie są brane pod uwagę. Dzisiaj komisja etyki jest po prostu nieetyczna, zbankrutowała zupełnie, jeśli chodzi o jej wiarygodność _ - uważa Suski.

Więcej o ministrze Burym czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t80024.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bury;donosi;do;abw;chodzi;o;naciski,77,0,852301.html) Bury donosi do ABW. Chodzi o naciski Wiceminister skarbu złożył zawiadomienie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t130840.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bury;wyslal;list;do;tuska;bedzie;spotkanie,106,0,843882.html) Bury wysłał list do Tuska. Będzie spotkanie? Wiceministrowi skarbu CBA zarzuca złamanie ustawy antykorupcyjnej.
bEUGeozm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)