Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiceminister Ludwik Kotecki odwołany

0
Podziel się:

Ludwik Kotecki został odwołany ze stanowiska sekretarza stanu i
pełnomocnika ds. euro z dniem 1 lutego.

Wiceminister Ludwik Kotecki odwołany
(Ministerstwo Finansów)

Ludwik Kotecki został odwołany ze stanowiska sekretarza stanu i pełnomocnika ds. euro z dniem 1 lutego. Pozostaje w Ministerstwie Finansów jako radca generalny.

Ludwik Kotecki od 1996 r. pracował w Departamencie Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki Ministerstwa Finansów, od 2000 r. był zastępcą dyrektora. Do jego obowiązków należało m.in. nadzorowanie prac wydziałów odpowiedzialnych za analizy i prognozy makroekonomiczne, nadzorowanie opracowywania makroekonomicznych założeń do budżetu państwa i uzasadnienia do ustawy budżetowej, koordynacja przygotowywania aktualizacji Programu konwergencji, przygotowywanie raportów i analiz ekonomicznych dla Kierownictwa Ministerstwa Finansów.

Od 2003 r. był zastępcą członka w unijnym Komitecie Ekonomiczno-Finansowym, który przygotowuje prace Rady Ecofin. Kotecki jest autorem artykułów dotyczących m.in. średniookresowych ram polityki budżetowej. W 2007 r. został członkiem Rady Statystyki.

Czytaj więcej o Polsce w strefie euro
Bardzo ostra krytyka premiera. Tusk jak żaba... Prof. Ryszard Bugaj komentuje ustalenia szczytu Unii Europejskiej.
Euro w 2015 roku? Donald Tusk zaprzecza Nie mamy zamiaru wstępować do strefy euro w 2015 roku - prostowali wypowiedź szefa PE Martina Schulza premier Donald Tusk.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)