Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wiek emerytalny w Polsce. PiS złoży uchwałę w sprawie obniżenia

0
Podziel się:

Jeżeli ta władza chce być bliżej ludzi, chce rzeczywiście rozmawiać, to ten projekt nie zostanie odrzucony, zostanie natychmiast wprowadzony do porządku dziennego.

Wiek emerytalny w Polsce. PiS złoży uchwałę w sprawie obniżenia
(Witold Rozbicki/Reporter)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość złoży projekt uchwały zobowiązującej rząd i Sejm do prac nad obniżeniem wieku emerytalnego, obniżeniem cen lekarstw, poprawą sytuacji rodzin o najniższych dochodach.

Podczas wystąpienia w jednej z podlaskich spółdzielni Kaczyński ocenił, że od 7 lat władza nie traktuje poważnie zasady: _ słuchać i służyć _. Jego zdaniem jest na to wiele dowodów, a jednym z nich jest podniesienie wieku emerytalnego dla mężczyzn i kobiet do 67 roku życia. - _ To decyzja, która spotkała się ze sprzeciwem niemal wszystkich, pokazuje w jaskrawy sposób, że władza nie słucha i nie służy _ - przekonywał lider PiS.

_ - Z tego miejsca, z tej fabryki chciałem zaapelować do premier Ewy Kopacz, żeby podjęła tę sprawę. Nie tak dawno powiedziała, że sprawa jest zamknięta. Zamknęła drzwi przed dyskusją, przed tym wszystkim, aby ta decyzja została zmieniona. Ktoś kto mówi, że jest bliżej ludzi, nie może tego rodzaju decyzji podtrzymywać _ - uważa Kaczyński.

Zapowiedział, że w najbliższych dniach zostanie złożony w Sejmie projekt uchwały, który będzie dotyczył także nieopodatkowania rent i emerytur do 1200 zł, obniżenia cen lekarstw. PiS chce też, mówił Kaczyński _ zobowiązania władzy do tego, żeby zajęła się rodzinami, które mają dochody poniżej minimum socjalnego _, wprowadzenia gabinetów stomatologicznych we wszystkich szkołach oraz likwidacji - _ przynajmniej w sferze zatrudnienia publicznego _ - umów śmieciowych i zmianę ich na umowy o pracę.

Według Kaczyńskiego uchwała zobowiązywałaby do podjęcia prac i rozwiązania tych problemów w 2015 r. _ - Jeżeli ta władza, nowa premier Ewa Kopacz chce być bliżej ludzi, chce rzeczywiście rozmawiać, to ten projekt uchwały nie zostanie odrzucony, zostanie natychmiast wprowadzony do porządku dziennego - oświadczył szef PiS. _

_ Czytaj więcej w Money.pl _

_ 1. [ ( http://static1.money.pl/i/h/231/m318695.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ewa-kopacz-oceni-ministrow-w-przyszlym,38,0,1641254.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ewa Kopacz oceni ministrów. Wizyty w resortach od poniedziałku 2. [ ( http://static1.money.pl/i/h/184/m277432.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/piechocinski-rostowski-nie-wejdzie-do-rzadu-,124,0,1639292.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rostowski w rządzie? "Nie, bo narusza układ" 3. [ (
http://static1.money.pl/i/h/15/m322319.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/expose-ewy-kopacz-jej-obietnice-warte-sa-135,127,0,1630079.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ani słowa o ratowaniu ZUS w expose Kopacz. "Naszemu państwu grozi bankructwo" 4. [ ( http://static1.money.pl/i/h/41/m306217.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/minister;pracy;zapowiada;zmiany;w;smieciowkach,182,0,1622454.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Będą zmiany w umowach "śmieciowych" _
_ _

_ _

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)