Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Większa pomoc dla rodzin

0
Podziel się:

Od pierwszego października wzrastają progi dochodów uprawniających do świadczeń rodzinnych. Oznacza to, że prawo do zasiłku z pomocy społecznej zyska ponad 150 tysięcy rodzin.

bESyRihx

*Od pierwszego października wzrastają progi dochodów uprawniających do świadczeń rodzinnych. Oznacza to, że prawo do zasiłku z pomocy społecznej zyska ponad 150 tysięcy rodzin. *
Świadczenia dostanie też około 12 tysięcy osób samotnych, do tej pory mających zbyt wysokie dochody, by ubiegać się o zasiłki.

Krzysztof Mikulski z Ministerstwa Pracy i Pomocy Społecznej powiedział, że podwyżki, choć niewielkie, mają na celu objąć pomocą społeczną te rodziny i osoby samotne, które były poza systemem zasiłków.

Dotąd pomoc otrzymywały rodziny, w których dochód na osobę nie przekraczał 316 złotych. Teraz dochód może wynosić do 351 złotych, czyli o 35 złotych na osobę więcej.

bESyRihz

W przypadku osób samotnych granica dochodu uprawniającego do zasiłku wzrosła do 477 złotych, czyli o 16 złotych.

Podwyższono też wyliczenia dochodu z hektara przeliczeniowego ze 194 do 207 złotych, co ma znaczenie dla mieszkańców wsi korzystających z pomocy społecznej. Wzrośnie też wysokość kwoty bazowej do świadczeń na utrzymanie dzieci w rodzinach zastępczych oraz zasiłków na ich usamodzielnienie się lub kontynuowanie nauki. Podwyższone są też zasiłki na utrzymanie i naukę języka polskiego dla uchodźców.

bESyRiia
KOMENTARZE
(0)