Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Większość Brytyjczyków nie chce drugiego referendum. "Brexit oznacza Brexit"

39
Podziel się:

W czerwcowym głosowaniu blisko 52 procent obywateli Zjednoczonego Królestwa opowiedziało się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Większość Brytyjczyków nie chce drugiego referendum. "Brexit oznacza Brexit"
(Bartosz Wawryszuk)

Większość Brytyjczyków nie chce drugiego referendum w sprawie Brexitu - wynika z sondażu dla gazet "Sunday Mirror" i "Independent". Blisko połowa przeciwna jest też przedterminowym wyborom parlamentarnym. Słaby funt, załamanie cen nieruchomością są im niestraszne.

57 procent ankietowanych przez firmę ComRes Brytyjczyków sprzeciwiło się w sondażu kolejnemu referendum, podczas gdy 29 procent opowiedziało się za jego rozpisaniem.

Według sondażu 46 procent ankietowanych wyraziło zdanie, że w kraju nie ma potrzeby przeprowadzenia przedterminowych wyborów, mimo że na skutek zmiany przywództwa w Partii Konserwatywnej zmienił się rząd, a premierem została Theresa May. 38 procent opowiedziało się za nowymi wyborami.

Cztery miliony Brytyjczyków podpisały się pod petycją za zorganizowaniem drugiego referendum w sprawie Brexitu. W czerwcowym głosowaniu blisko 52 procent obywateli Zjednoczonego Królestwa opowiedziało się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jednak premier May wykluczyła kolejne głosowanie, mówiąc: "Brexit oznacza Brexit". Kadencja obecnej Izby Gmin upływa w 2020 roku. Bezwzględną większość ma w niej Partia Konserwatywna.

Decyzja Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej skończyła się gwałtowną reakcją na rynkach finansowych. Widoczne to było zwłaszcza na notowaniach funta. Brytyjska waluta od początku roku osłabiła się już o około 8 procent wobec złotego i 10 procent do dolara.

Eksperci wskazują też na możliwy spadek cen nieruchomości, nawet o kilkanaście procent. "Guardian" zapewnia Brytyjczyków, że w dającej się przewidzieć przyszłości będą zapewne nadal korzystać ze swobody podróżowania bez wiz po krajach UE. Ale kiedy Brexit stanie się faktem, podczas kontroli paszportowych będą się już musieli ustawiać w innych kolejkach niż obywatele UE.

Dla tysięcy Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii otwarte pozostaje na razie pytanie, jak będzie kształtowała się sytuacja na brytyjskim rynku pracy. Prognozy wskazują, że realizacja scenariusza Brexitu będzie oznaczać spowolnienie gospodarcze.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(39)
baca juzek
8 lat temu
Polska dla Polaków, ziemia dla buraków
polak
8 lat temu
Przecież to będzie korzystne dla UK. A jak inni zobaczą że nic się nie dzieję to też będą chcieli wyjść.
Cześć
8 lat temu
Niech spadają na drzewo
Al
8 lat temu
Na co komu ta Unia skoro każdy kraj i tak dba tylko o swój interes? Brytyjczykom przestało się opłacać, a za chwilę Niemcom się przestanie opłacać. Polska też niech się martwi o siebie, a nie czeka, że ktoś nam coś da. To u nas musi być praca dla Polaków, a nie za granicą.
Mae
8 lat temu
I tak wracam do pl za 3 lata więc nic tu po mnie niechce już tu być wolę być bliżej rodziny i u siebie czas rozważać decyzję w pl za 5 lat będzie już taki poziom jak w uk teraz więc czas wracać za 3 lata do pl na stałe do rodzinnego domu i rodzinnej ziemi
...
Następna strona