Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Większość Brytyjczyków nie chce drugiego referendum. "Brexit oznacza Brexit"

39
Podziel się

W czerwcowym głosowaniu blisko 52 procent obywateli Zjednoczonego Królestwa opowiedziało się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Większość Brytyjczyków nie chce drugiego referendum. "Brexit oznacza Brexit"
(Bartosz Wawryszuk)
bDAccuZh

Większość Brytyjczyków nie chce drugiego referendum w sprawie Brexitu - wynika z sondażu dla gazet "Sunday Mirror" i "Independent". Blisko połowa przeciwna jest też przedterminowym wyborom parlamentarnym. Słaby funt, załamanie cen nieruchomością są im niestraszne.

57 procent ankietowanych przez firmę ComRes Brytyjczyków sprzeciwiło się w sondażu kolejnemu referendum, podczas gdy 29 procent opowiedziało się za jego rozpisaniem.

Według sondażu 46 procent ankietowanych wyraziło zdanie, że w kraju nie ma potrzeby przeprowadzenia przedterminowych wyborów, mimo że na skutek zmiany przywództwa w Partii Konserwatywnej zmienił się rząd, a premierem została Theresa May. 38 procent opowiedziało się za nowymi wyborami.

bDAccuZj

Cztery miliony Brytyjczyków podpisały się pod petycją za zorganizowaniem drugiego referendum w sprawie Brexitu. W czerwcowym głosowaniu blisko 52 procent obywateli Zjednoczonego Królestwa opowiedziało się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jednak premier May wykluczyła kolejne głosowanie, mówiąc: "Brexit oznacza Brexit". Kadencja obecnej Izby Gmin upływa w 2020 roku. Bezwzględną większość ma w niej Partia Konserwatywna.

Decyzja Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej skończyła się gwałtowną reakcją na rynkach finansowych. Widoczne to było zwłaszcza na notowaniach funta. Brytyjska waluta od początku roku osłabiła się już o około 8 procent wobec złotego i 10 procent do dolara.

Eksperci wskazują też na możliwy spadek cen nieruchomości, nawet o kilkanaście procent. "Guardian" zapewnia Brytyjczyków, że w dającej się przewidzieć przyszłości będą zapewne nadal korzystać ze swobody podróżowania bez wiz po krajach UE. Ale kiedy Brexit stanie się faktem, podczas kontroli paszportowych będą się już musieli ustawiać w innych kolejkach niż obywatele UE.

Dla tysięcy Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii otwarte pozostaje na razie pytanie, jak będzie kształtowała się sytuacja na brytyjskim rynku pracy. Prognozy wskazują, że realizacja scenariusza Brexitu będzie oznaczać spowolnienie gospodarcze.

bDAccuZp
bDAccuZK
Źródło:
KOMENTARZE
(39)
Al
5 lata temu
Na co komu ta Unia skoro każdy kraj i tak dba tylko o swój interes? Brytyjczykom przestało się opłacać, a za chwilę Niemcom się przestanie opłacać. Polska też niech się martwi o siebie, a nie czeka, że ktoś nam coś da. To u nas musi być praca dla Polaków, a nie za granicą.
Nzambi
5 lata temu
Nie chcieli już u siebie polskich Romów, którzy pracując za minimum, wyciągali z budżetu całą masę zasiłków. Ich wybór i to dobry. Znam polską rodzinę z 2ką dzieci, która przebywając w tym kraju przez dekadę, wytrzepała Anglię na 240 000 w zasiłkach i opłacanym czynszu.
ArcyPISkup Ja...
5 lata temu
Wymagajmy płatnych wiz od brytoli jak USA od Polaków.
bDAccuZL
olewka
5 lata temu
A podobno nie wiedzieli co robia? Goglowali czy jakos tak... Gebelsowska propaganda, wiedzieli dokladnie co robia, zrobili to co jest dla nich najlepsze!
sid77
5 lata temu
mieli najlepsze prawa w unii a chcieli wiecej wiecej kosztem innych panstw -korzystali ze wszydtkich przywilejow UE,nie ponoszac kosztow szeningen od czasow zelaznej damy do unii odprowadzali mniej %. .. placili mniej jak wlosi francuzi niemcy a maja podobne silna gospodarke,,, ale brali tyle samo,,,niechcieli wspolnej armi bo nie interesuja ich problemy wschodniej europy.nawet teraz graja nieczysto wchodzac w d.....e wielkim koproracja odnizajac impodatki co normalnie grozi clem antydumpingowym, NIECH IDA W ........... i niewracaja .damy sobie rade niemcy sa dalej lokomotywa europy(a nie UK) i pociagna reszte wagonikow
...
Następna strona