Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielka płyta ma się świetnie. Resort inwestycji i rozwoju zbadał polskie budynki

144
Podziel się

Resort inwestycji i rozwoju zbadał budynku z wielkiej płyty. - Są w dobrym stanie - mówi wiceminister Artur Soboń. Jednocześnie przygotowywany jest poradnik dla administratorów.

Łączenia warstw w niektórych budynkach z wielkiej płyty wymagają wzmocnienia
Łączenia warstw w niektórych budynkach z wielkiej płyty wymagają wzmocnienia
bDSDCroB

- W najbliższym czasie pokażemy sposoby administrowania, zarządzania tymi budynkami, aby przez kolejne 100 lat nic się z nimi nie działo - powiedział wiceminister Andrzej Soboń.

Zobacz także: Mieszkanie+ na terenach kolejowych. Będą konkursy na estetyczny wygląd osiedli

Jednocześnie resort inwestycji i rozwoju uspokoił Polaków, że domy, w których mieszkają, są w dobrym stanie. Z najnowszego badania wynika, że budynki z wielkiej płyty to budynki bezpieczne. Choć nie brakuje elementów, które wymagają poprawienia.

bDSDCroD

- Jedynym słabym punktem są niektóre płyty wielowarstwowe, w których łączenia warstw zewnętrznych, fakturowych z nośnymi wymagają dodatkowego wzmocnienia - powiedział wiceszef resortu inwestycji i rozwoju.

Naprawa łączeń może być finansowania ze środków na termomodernizację. Kotwy i łączenia można wzmacniać wtedy, gdy budynek jest docieplany. Ma to być rozwiązanie łatwiejsze i tańsze. Minister Soboń uważa, że dziś nie ma żadnego zagrożenia w związku z łączeniami.

To wstępne wyniki badań. Komplet ma zostać opublikowany w styczniu przyszłego roku.

bDSDCroJ

Szacuje się, że obecnie w Polsce mamy ponad 4 mln mieszkań w budynkach z wielkiej płyty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSDCrpe
KOMENTARZE
(144)
HM
2 lata temu
Szacun dla Wielkiej Płyty ale tej z komuny gdy między blokami było KILKADZIESIĄT (a i 100) METRÓW odległości! Nie to co między dzisiejszymi "apartamentowcami" gdzie można siknąć na balkon sąsiedniego "apartamentowca"....
Say What ...
2 lata temu
ZaGierka mowili, ze stloczyliludzi w klitkach ( klitkami nazywano mieszkania ktore dzisiaj nazywamy apartmentami) .Ludzie kapalisie 2X dziennie w wannach pelnychwody .Dzisiaj deweloper buduje plombe pomiedzy dwoma gierkowskimi blokami i nikomu nie przeszkadza ,ze z okna sasiada widac i nie ma wanny ino 30cmX30 kabina prysznicowa ,bo woda droga i trzeba oszczedzac -krotki prysznic ino w sobote . Mieszkania wybudowane przez komune beda staly o100 lat dluzej niz TAWERY i APARTMENTY wybudowane przez wolnopolskich deweloperow !
Jak
2 lata temu
Z tego wynika że największym deweloperem był Gierek, po nim było już coraz gorzej
bDSDCrpf
Amen
2 lata temu
To dzięki Gierkowi.A pomnika się nie doczekał bo pochodził z nizin społecznych <Był gornikiem w Belgii.A i brać gornicza o swoim pobratyńcu zapomnieli.Tak im wyprano mózgi.Gdyby zbierali na pomnik Gierka sam by dła 500 zł.Swięć panie nad jego duszą powieczność za jego dobre uczynki.No i chłopstwo powinno pamiętać za emerytury.
grzeczna...
2 lata temu
Gierek powinien miec pomnik w każdym miescie za bloki a nie blizniak
...
Następna strona