Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
algieria
22.01.2013 06:30

Wielka Brytania włączy się w walkę z islamskim terroryzmem

Rzecznik premiera Davida Camerona podkreślił jednak, że Anglicy nie wyślą do Mali swoich żołnierzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Wielka Brytania udzieli Algierii wsparcia antyterrorystycznego i zapewni pomoc wywiadowczą w celu rozbicia islamistycznej siatki, która 16 stycznia zaatakowała kompleks gazowy na wschodzie kraju i wzięła kilkuset zakładników.

[Na zdjęciu premier Wielkiej Brytanii David Cameron]

W ataku zginęło 37 uprowadzonych obcokrajowców, w tym co najmniej trzech Brytyjczyków.

Premier David Cameron zaoferował Algierii pomoc wywiadowczą i w walce z terroryzmem. _ - Przyczynimy się do międzynarodowych wysiłków, by wytropić i rozbić siatkę, która zaplanowała i nakazała przeprowadzenie brutalnego ataku w In Amenas _ - powiedział w parlamencie.

Dodał, że Afryka Północna _ przyciąga dżihadystów _. Nie zapowiedział jednak interwencji zbrojnej w tym regionie. Szef brytyjskiego rządu porównał zagrożenie terrorystyczne płynące z tej części świata do zagrożenia z Afganistanu czy Pakistanu. Zobowiązał się do zwiększenia brytyjskich kontaktów z władzami krajów północnej Afryki.

Dodał, że Londyn rozważy udzielenie dodatkowej pomocy Francji, która obecnie prowadzi operację przeciwko islamistom w Mali. Wyjaśnił, że chodzi o wsparcie wywiadowcze i transportowe.

Londyn wypożyczył już Francji dwa brytyjskie samoloty transportowe C17. Rzecznik Camerona podkreślił jednak, że Wielka Brytania nie wyśle do Mali swoich żołnierzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Wzrasta liczba ofiar z rafinerii w Algierii Od czwartku do soboty siły algierskie uwolniły łącznie 107 cudzoziemców i 685 Algierczyków.
Zakładnicy nie żyją. "Negocjacje nie były opcją" Prezydent Francji Francois Hollande oświadczył wczoraj, że podejście Algierii do kryzysu z zakładnikami w kompleksie gazowym było najbardziej odpowiednie.
Dramat na Saharze. Zakładnicy nie żyją Algierscy komandosi ostatecznie przejęli kompleks gazowy w In Amenas. Informacje potwierdził rząd Wielkiej Brytanii.
Tagi: algieria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz