Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
09.05.2013 08:56

Wielka, kinowa operacja włoskiej drogówki

By powstrzymać masakry na drogach włoska policja we współpracy z MSW wyprodukowała film fabularny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CrazyD/iStockphoto)

*Wypadki drogowe są najczęstszą przyczyną śmierci młodych ludzi we Włoszech i w całej Europie. By powstrzymać masakry na drogach włoska policja we współpracy z MSW wyprodukowała film fabularny na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. *

Poruszający półtoragodzinny film fabularny _ Young Europe _(Młoda Europa)w reżyserii Matteo Vicino i z jego scenariuszem będzie wyświetlany w 80 miastach i miasteczkach we Włoszech, a obejrzy go na specjalnych pokazach 50 tysięcy uczniów oraz studentów. Dostępny jest również w internecie.

Film - jak się podkreśla - bardzo trafiający do wyobraźni media nazwały największą operacją policyjną w dziedzinie prewencji i w obronie młodzieży. W ciekawy artystyczny sposób, przedstawiając historię pięciorga młodych ludzi, porusza takie kwestie jak zasady bezpieczeństwa na drogach, przepisów, kontroli, konfiskaty pojazdów. Powstał zaś w ramach europejskiego projektu Icarus, poświęconego kwestiom bezpieczeństwa na drogach. Nad fabułą czuwali funkcjonariusze włoskiej drogówki i naukowcy z rzymskiego uniwersytetu La Sapienza.

Przedstawiciele policji, którzy uczestniczyli w tym artystycznym przedsięwzięciu, wyjaśnili, że jego celem nadrzędnym jest rozbudzenie w młodzieży - przy pomocy języka odwołującego się do emocji - większej świadomości tego, jak ważne jest przestrzeganie przepisów, gdy siada się za kierownicą lub na skuterze albo motorze. Pomocą służyli także psychologowie, którzy zwrócili uwagę na powszechne zjawisko, określane przez nich jako _ paradoks młodego kierowcy _. Zgodnie z tą teorią, za każdym razem, gdy niedoświadczony młody człowiek dopuszcza się brawury i nieostrożności w trakcie jazdy bez żadnych konsekwencji, umacnia się w nim przekonanie, że jest _ odporny _ na wszelkie ryzyko. To błędne koło zostaje przerwane dopiero w chwili wypadku - mówią specjaliści. Również ten aspekt pojawia się w filmie _ Young Europe _.

Z włoskich statystyk wynika, że najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem młodych kierowców jest utrata kontroli nad pojazdem z powodu nadmiernej prędkości. Do takich wypadków dochodzi najczęściej w nocy. W przypadku kierowców - mężczyzn istnieje 3 razy większe ryzyko śmierci na drodze niż u kobiet.

Czytaj więcej w Money.pl
Oszust złapany. Stracili przez niego 200 mln Obywatel Niemiec był niegdyś udziałowcem piłkarskiego klubu Borussia Dortmund.
Policja szuka króla paparazzich. Uciekł, bo... Przypadek 38-letniego Corony jest wyjątkowy. Stał się on we Włoszech tak znany, jak gwiazdy sportu i show-biznesu, których zdjęcia sprzedawał prasie.
Wezwała policję, bo syn nie chciał się uczyć Kobieta zadzwoniła na policję mówiąc: _ Proszę przyjechać, nie daję już rady, nie wiem, co zrobić z moim synem, to łobuz _.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz