Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.05.2005 17:36

Wiesław Kaczmarek oskarżony przez tarnobrzeską Prokuraturę Okręgową.

Wiesław Kaczmarek oskarżony przez tarnobrzeską Prokuraturę Okręgową. W skierowanym do Sądu Rejonowego Warszawa- Śródmieście akcie oskarżenia prokuratura zarzuca byłemu ministrowi gospodarki wydanie nierzetelnej opinii do poręczenia przez Skarb Państwa pożyczki dla mieleckiego Laboratorium Frakcjonowania Osocza.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wiesław Kaczmarek oskarżony przez tarnobrzeską Prokuraturę Okręgową.

W skierowanym do Sądu Rejonowego Warszawa- Śródmieście akcie oskarżenia prokuratura zarzuca byłemu ministrowi gospodarki wydanie nierzetelnej opinii do poręczenia przez Skarb Państwa pożyczki dla mieleckiego Laboratorium Frakcjonowania Osocza. Stało sie tak mimo negatywnej opinii ekspertów, którzy przewidzieli ryzyko powodzenia inwestycji. Laboratorium nigdy nie powstało, a bank wezwał rząd do zapłaty ponad 14-tu mln dolarów.

więcej

Głównym oskarżonym w tej sprawie jest ścigany europejskim nakazem aresztowania prezes spółki Zygmunt N., który ukrywa się w Wielkiej Brytanii. Prokuratura zarzuca mu wyłudzenie z róznych banków 21 mln dolarów i 1 mln euro oraz fałszowanie dokumentów księgowych spółki. Na budowę Laboratorium zaciągnęło 32 mln dolarów kredytu. W 60% kredytu poręczył Skarb Państwa, do czego przyczynił się były minister gospodarki Wiesław Kaczmarek. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz