Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Więzienie za przemyt... mleka w proszku

0
Podziel się:

W Hongkongu władze wprowadziły ograniczenia dotyczące przewozu przez granicę mleka w proszku dla niemowląt, bo masowo wykupywali je Chińczycy.

Więzienie za przemyt... mleka w proszku
(Prebranac/Dreamstime)

To możliwe w Hongkongu. Władze byłej brytyjskiej kolonii wprowadziły bowiem ograniczenia dotyczące przewozu przez granicę mleka w proszku dla niemowląt. Mleko masowo wykupywali mieszkańcy kontynentalnych Chin, którzy nie ufają takim produktom we własnym kraju.

Jak poinformowały władze Hongkongu, po raz pierwszy od wprowadzenia tego prawa lokalny sąd skazał przemytnika na więzienie. 37-letnia kobieta, której narodowości nie ujawniono, została zatrzymana za przejściu granicznym w Shenzhen. Miała przy sobie 3 kilogramy 200 gram mleka w proszku dla niemowląt.

Wprowadzone w tym roku w Hongkongu prawo pozwala zaś na zabranie ze sobą niespełna dwóch kilogramów tego produktu. Kobieta została skazana na 35 dni aresztu. Sąd zdecydował się na ten krok, bo w przeszłości kobieta aż trzykrotnie została złapana z większą ilością mleka, niż zakłada norma.

Według hongkońskiego prawa za przemyt nawet kilkuset gram mleka w proszku grożą nawet dwa lata więzienia i kara będąca równowartością 85000 dolarów amerykańskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatrute mleko? Chiny zaostrzają kontrole Chińskie władze znacznie zaostrzają standardy produkcji mleka w proszku dla niemowląt. Zobacz, dlaczego.
Kot przemycał do więzienia marihuanę Uwagę mołdawskich strażników zwrócił dziwny kształt obróżki kociego kuriera. Okazało się, że ktoś przywiązywał do niej pakieciki z marihuaną.
Skrócili wyrok dziennikarzowi. Dlaczego? Shi, były dziennikarz chińskiego pisma gospodarczego, został skazany na 10 lat więzienia za ujawnienie tajemnicy państwowej.
Chcą twardego stanowiska wobec Chin - _ Rozwiązywanie sporów terytorialnych poprzez pokaz siły zwiększa ryzyko niebezpiecznych zajść _ - wynika z Białej Księgi opublikowanej przez japońskie ministerstwo obrony.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)