Notowania

Przejdź na
wirus ebola
02.08.2014 08:36

Wirus Ebola. Obama zaniepokojony epidemią

Obiecał pomoc dla krajów, które zmagają się z tą niezwykle groźną chorobą zakaźną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent USA Barack Obama zapewnił wwczoraj na konferencji prasowej, że poważnie traktuje problem epidemii Eboli w Afryce. Obiecał pomoc dla krajów, które zmagają się z tą niezwykle groźną chorobą zakaźną.

Obama poinformował, że USA podejmują niezbędne środki ostrożności przed zaplanowanym na przyszły tydzień w Waszyngtonie szczytem USA-Afryka, m.in. wszystkie osoby, przybywające na to spotkanie z krajów dotkniętych epidemią, przechodzą po przylocie do USA badania medyczne.

Administracja waszyngtońska poinformowała, że w związku z epidemią swój przyjazd do Waszyngtonu odwołali już przywódcy Liberii i Sierra Leone.

Prezydent USA powiedział, że amerykańskie Centrum Zwalczania i Prewencji Chorób (CDC) współpracuje z międzynarodowymi organizacjami, zajmującymi się ochroną zdrowia, w celu zapewnienia pomocy krajom, które zmagają się z Ebolą.

CDC zaapelowało w czwartek do obywateli USA, by zrezygnowali z wszelkich podróży, które _ nie są konieczne _ do Liberii, Gwinei i Sierra Leone, gdzie rozprzestrzenia się epidemia Eboli.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, w rezultacie zarażenia wirusem zmarło w zachodniej Afryce blisko 730 osób, a ponad 1300 zostało zarażonych. Nie istnieje obecnie lek na wirusa Ebola, a śmiertelność wśród osób zarażonych może sięgać nawet 90 procent.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wirus ebola, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz