Notowania

Andrzej Duda
08.09.2016 08:08

Andrzej Duda w Nowym Jorku będzie promował Polskę jako partnera inwestycyjnego

Prezydent Andrzej Duda we wrześniu w Nowym Jorku będzie promował Polskę jako partnera inwestycyjnego. a w listopadzie w Szwajcarii będzie rozmawiał o możliwości przeniesienia do Polski innowacyjnego modelu szkolnictwa zawodowego - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz Jagielski/East News)

Do Stanów Zjednoczonych Andrzej Duda udaje się 18 września; w Nowym Jorku weźmie udział w 71. sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Oprócz obowiązków związanych z udziałem w sesji, w Nowym Jorku Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami amerykańskiego biznesu - powiedział minister Szczerski.

- Podczas wizyty w Nowym Jorku prezydent dużą uwagę skupi na kontaktach gospodarczych i promowaniu Polski jako partnera inwestycyjnego dla biznesu amerykańskiego. Spotka się z szerokimi kręgami biznesu amerykańskiego - zarówno z tymi, które już są obecne w Polsce, jak i z tymi, które rozważają inwestycje w Polsce, aby zachęcać do partnerstw gospodarczych z Polską - poinformował.

Szwajcarię prezydent ma odwiedzić w połowie listopada. Tę wizytę - zapowiada Szczerski - prezydent będzie chciał w dużej mierze poświęcić promocji innowacji w gospodarce, a także innowacyjnemu szkolnictwu zawodowemu. - Będzie dyskusja na temat wzorców szwajcarskich i ich możliwości przeniesienia do Polski, a także wsparcia dla innowacyjnych przedsiębiorstw i pomysłów w Polsce - powiedział.

Dodał, że prezydent chce zabrać do Szwajcarii grupę przedsiębiorców startupowych, by mieli możliwość znalezienia tam partnerów do współpracy. - A także po to, by pokazać model innowacyjnego rozwoju gospodarczego, dla którego także potrzebujemy kontaktów, współpracy z zagranicą. Szwajcaria jest dobrym przykładem kraju, z którym taką współpracę możemy rozwinąć na rzecz gospodarki innowacyjnej w Polsce - dodał.

W Szwajcarii prezydent odwiedzi Vevey, miejsce śmierci Henryka Sienkiewicza - powiedział Szczerski. Rok 2016 został ogłoszony rokiem tego pisarza; Sienkiewicz zmarł 15 listopada 1916 r. - Odwiedzimy miejsce śmierci Henryka Sienkiewicza dokładnie w stulecie śmierci - dodał minister.

Poinformował, że Andrzej Duda uda się także do ośrodka naukowo-badawczego CERN.

Prezydencki minister powiedział, że w obszarze polityki zagranicznej Andrzej Duda będzie się koncentrował na polityce bezpieczeństwa, współpracy regionalnej i dyplomacji gospodarczej.

W odniesieniu do obszaru gospodarczego - jak mówił - chodzi o dawanie politycznego, zielonego światła w relacjach gospodarczych z krajami, w których sygnał płynący z najwyższego politycznego szczebla jest bardzo ważny.

Kolejnym filarem - zaznaczył Szczerski - są bezpośrednie kontakty z dużym biznesem. Trzeci filar to zachęcanie regionalnych partnerów do realizacji wspólnych projektów infrastrukturalnych; czwarty - wspieranie przez prezydenta innowacyjnych inwestycji w polską gospodarkę.

Tagi: Andrzej Duda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-09-2016

VTECi niech już nie wraca, wtedy skorzystamy najwięcej!!!

08-09-2016

Dr.OnNiestety Duda gdzie nie poleci robi się antypolski i zamiast promować szkodzi. Jak już poleci niech tam zostanie to zrobi coś dobrego dla polski i … Czytaj całość

08-09-2016

górolAle mu sie przytyło paczus jak sie patrzy i ten fałszywy usmieszek , leci na wycieczke bo kto go tam bedzie witał a i przy okazji załapia sie i inne … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (40)