Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wizyta Sikorskiego w Brazylii. Będą rozmawiać o współpracy

0
Podziel się

Razem z ministrem spraw zagranicznych leci kilkudziesięcioosobowa grupa przedstawicieli polskich spółek: od przemysłu wydobywczego i naftowego po chemiczny, stoczniowy i tak zwany offf-shore.

Wizyta Sikorskiego w Brazylii. Będą rozmawiać o współpracy
(kprm.gov.pl)
bDXNNkRN

Razem z ministrem spraw zagranicznych leci kilkudziesięcioosobowa grupa przedstawicieli polskich spółek: od przemysłu wydobywczego i naftowego po chemiczny, stoczniowy i tak zwany offf-shore, czyli budowanie platform na morzu. Wizyta potrwa trzy dni.

Rozmowy będą dotyczyły wzmocnienia współpracy gospodarczej i międzyuczelnianej. Zaplanowano podpisanie dwóch umów międzypaństwowych. Szef dyplomacji chce pokazać osiągnięcia Polski w kraju, którego znaczenie, nie tylko regionalne ale i globalne, jest znaczne i stale rośnie, powiedział rzecznik resortu Marcin Bosacki.

Brazylia w ubiegłym roku przegoniła Wielką Brytanię i stała się szóstą największą gospodarką świata. Polski minister spraw zagranicznych weźmie udział w forum gospodarczym w Sao Paolo i forum dla sektora energii i stoczniowego w Rio de Janeiro.

bDXNNkRP

Podzieli się też doświadczeniami z organizacji przez Polskę Euro 2012. Brazylia w najbliższych 4 latach będzie gospodarzem Piłkarskich Mistrzostw Świata oraz olimpiady.

Czytaj więcej w Money.pl
USA i UE stracą gospodarczą pozycję przez... Główną przyczyną przewidywanego pogorszenia konkurencyjności gospodarek krajów UE są rosnące koszty energii.
Przywódcy tych krajów ostro krytykują UE Zaufania nie da się zbudować nawołując wyłącznie do wyrzeczeń - powiedziała prezydent Brazylii, Dilma Rouseff, na zakończenie dwudniowego spotkania.
bDXNNkSq
KOMENTARZE
(0)