Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włączenie Krymu do Rosji. Szef NATO: Rosja na "niebezpiecznej ścieżce"

1
Podziel się:

Aneksja Krymu jest nielegalna i bezprawna i sojusznicy NATO jej nie uznają - głosi komunikat Rasmussena.

Włączenie Krymu do Rosji. Szef NATO: Rosja na "niebezpiecznej ścieżce"
(PAP/EPA)

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen potępił wczoraj Rosję za działania zmierzające do aneksji Krymu. Jak ocenił, Rosja wkroczyła na niebezpieczną ścieżkę.

Szef NATO potępił w wydanym oświadczeniu prezydenta Rosji Władimira Putina za podpisanie traktatu o przyjęciu Krymu do Federacji Rosyjskiej. Jak zaznaczył, _ Rosja zlekceważyła wszelkie apele o wycofanie się w granice międzynarodowego prawa (...) _ i _ w dalszym ciągu dopuszcza się naruszania ukraińskiej suwerenności i integralności terytorialnej, rażąco łamiąc swoje międzynarodowe zobowiązania _.

_ Nie może być żadnego usprawiedliwienia dla kontynuowania tego kursu, który może jedynie doprowadzić do pogłębienia izolacji Rosji. Aneksja Krymu jest nielegalna i bezprawna i sojusznicy NATO jej nie uznają _ - głosi komunikat Rasmussena.

Wyraził też zaniepokojenie doniesieniami o śmierci ukraińskiego żołnierza na Krymie i zaapelował do stron konfliktu o powściągliwość i podjęcie wszelkich kroków, aby zapobiec dalszej eskalacji.

Putin wita mieszkańców Krymu w Rosji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Prezydent Putin podpisał wczoraj traktat o przyjęciu Krymu i Sewastopola do Federacji Rosyjskiej. Wcześniej tego dnia Putin powiadomił obie izby parlamentu i rząd o otrzymaniu od Krymu i Sewastopola wniosków o przyjęcie ich w skład FR. Sewastopol formalnie nie jest częścią należącej do Ukrainy Autonomicznej Republiki Krymu i podlega bezpośrednio władzom w Kijowie na prawach obwodu.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Adam 67
rok temu
KRYM ZAWSZE BYŁ ROSJI I TAK ZOSTANIE