Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Władimir Putin: Doktryna wojskowa Rosji "pozostaje czysto obronna"

0
Podziel się:

Szczególny nacisk zostanie postawiony na strategiczne wojska nuklearne.

Władimir Putin: Doktryna wojskowa Rosji "pozostaje czysto obronna"
(PAP/EPA)

_ __ Będziemy w sposób stanowczy i konsekwentny bronić naszego bezpieczeństwa _- powiedział rosyjski prezydent na spotkaniu w ministerstwie obrony z najwyższą kadrą dowódczą.

Zapowiedział, że Rosja będzie kontynuowała swój ambitny program modernizacji sił zbrojnych, ze szczególnym naciskiem na strategiczne wojska nuklearne. Putin podkreślił, że siły nuklearne są _ ważnym czynnikiem w utrzymaniu równowagi globalnej _ dodając, że _ skutecznie wykluczają one możliwość agresji na dużą skalę przeciwko Rosji _.

Rosyjski przywódca poinformował, że wojsko ma otrzymać w najbliższym czasie 50 nowych międzykontynentalnych rakiet balistycznych, znacznie więcej niż w latach poprzednich.

Stosunki na linii Rosja-Zachód są najgorsze od zakończenia zimnej wojny w związku z kryzysem na Ukrainie. Ogromne nakłady na wojsko nie ustają w Rosji pomimo problemów gospodarczych spowodowanych zachodnimi sankcji w związku z rolą Moskwy w konflikcie ukraińskim i załamaniem cen ropy naftowej na światowych rynkach. Gwałtowny spadek wartości rubla w tym tygodniu podsycił obawy dotyczące wysokiej inflacji i kryzysu finansowego.

Rosyjski prezydent na piątkowym spotkaniu z dowództwem sił zbrojnych zażądał, aby _ okręty podwodne nie stały w dokach _, a baterie rakietowe były _ odpowiednio konserwowane _ - podaje agencja TASS.

_ - Musimy zorganizować współdziałanie przemysłu i sił zbrojnych w zakresie opanowywania nowego sprzętu, terminowego wprowadzania go do eksploatacji i przekazywania jednostkom wojskowym _ - powiedział Putin. _ - W tym celu trzeba oczywiście w sposób właściwy i przy jak najmniejszych nakładach przygotować infrastrukturę i kadry. Nie możemy godzić się na to, aby jednostki marynarki wojennej stały bezczynnie i pochłaniały jedynie środki na konserwację _.

Jak dodał, dotyczy to nie tylko jednostek pływających, ale także lotnictwa i wszystkich innych systemów obronnych. _ - Jest rzeczą niedopuszczalną i przejawem niegospodarności, gdy najnowocześniejsze systemy rakietowe, którymi słusznie się szczycimy i które wchodzą na uzbrojenie wojsk lądowych, były niewłaściwie konserwowane _ - ocenił szef rosyjskiego państwa. Według niego, jest jeszcze wiele do zrobienia w tej kwestii.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)