Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sld
31.03.2012 17:31

Władysław Mańkut szefem SLD na Warmii i Mazurach

Szefem warmińsko-mazurskiego SLD został w sobotę dotychczasowy przewodniczący Sojuszu Władysław Mańkut. Delegaci zjazdu wyborczego w Olsztynie wybrali także sekretarza, którym został Marcin Kulasek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szefem warmińsko-mazurskiego SLD został w sobotę dotychczasowy przewodniczący Sojuszu Władysław Mańkut. Delegaci zjazdu wyborczego w Olsztynie wybrali także sekretarza, którym został Marcin Kulasek.

Nowy szef struktur warmińsko-mazurskich Władysław Mańkut na konferencji prasowej skrytykował koalicyjny projekt przedłużenia wieku emerytalnego. Według niego PO i PSL _ nie zaproponowały reformy systemu emerytalnego, ale jedynie wydłużenie czasu pracy dla Polaków _. _ To jest tylko przedłużenie czasu pracy i tym samym skrócenie czasu wypłacania emerytur _ - uważa polityk Sojuszu.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich odniósł się do piątkowego odrzucenia przez koalicję wniosku o referendum w sprawie emerytur zaproponowanego przez NSZZ _ Solidarność _. _ Odrzucenie projektu w sprawie referendum, kiedy 2 miliony Polaków składa podpisy (pod projektem referendalnym-PAP) i odwracanie się plecami do tej liczby Polaków jest niewłaściwe. Trzeba było uznać to referendum, a przynajmniej próbować i następnie opinie Polaków zawrzeć w projekcie dotyczącym emerytur _ - podkreślił.

Jego zdaniem projekt dotyczący przedłużenia wieku emerytalnego _ nie jest projektem społecznym, ale paktem fiskalno-drastycznym _, a świadczyć mają o tym - według wicemarszałka - opinie ludzi.

Poseł SLD Tadeusz Iwiński dodał, że _ Platforma Obywatelska odrzucając referendum w sprawie emerytur pokazała, że tylko z nazwy jest obywatelska _.

SLD - jak zapewniali uczestnicy konferencji - chce kontynuować debatę społeczną nad systemem emerytalnym, ponieważ pracuje nad własnym projektem. Miałby on uzależnić przechodzenie na emerytury od stażu pracy. Kobiety, aby przejść na emeryturę miałby pracować 35 lat, a mężczyźni 40 lat. SLD chce zaprosić do współpracy nad tym projektem wszystkie związki zawodowe, zarówno OPZZ jak i Solidarność.

Czytaj więcej o działaniach SLD w Money.pl
Gowin podbija serca. Właśnie zdobył SLD Szef SLD Leszek Miller zadeklarował, że Sojusz rozumie potrzebę deregulacji niektórych zawodów.
Palikot i dziennikarze za sprawą więzień CIA? Wraca sprawa nielegalnych więzień obcego wywiadu w naszym kraju. SLD czuje się oskarżone.
Tagi: sld, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz