Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Właściciel Biedronki chwali się rokordowymi zyskami

0
Podziel się

Do końca roku sieć ma się powiększyć o 290 sklepów i dwa centra dystrybucji.

Właściciel Biedronki chwali się rokordowymi zyskami
(Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)
bDmGJICZ

Sprzedaż Biedronki w pierwszej połowie 2013 r. wzrosła o 17,9 proc. do 3,693 mld euro, a przychody sieci wyrażone w złotówkach zwiększyły się o 16,1 proc. Sprzedaż LFL wzrosła natomiast o 5,3 proc. - podało Jeronimo Martins w komunikacie.

EBITDA Biedronki wzrosła o 19 proc. rdr (17 proc. w złotych) do 287 mln euro, a marża EBITDA wyniosła 7,8 proc.

_ Program ekspansji sieci Biedronka przebiega zgodnie z planem, w pierwszej połowie roku otworzono 62 sklepy, pomimo opóźnień w pierwszym kwartale z powodu wyjątkowo złej pogody. Prace nad otwarciem dwóch nowych centrów dystrybucji są zaawansowane _ - napisano w komunikacie Jeronimo Martins.

bDmGJIDb

W całym roku sieć Biedronka ma się powiększyć o 290 sklepów i dwa centra dystrybucji. Na koniec czerwca sieć Biedronka liczyła 2.184 sklepów.

Przychody grupy Jeronimo Martins wzrosły w pierwszej połowie 2013 roku o 12,6 proc. rdr do 5,64 mld euro. EBITDA grupy wzrosła o 11,2 proc. do 349,5 mln euro.

Wydatki inwestycyjne grupy Jeronimo Martins ma wynieść w tym roku 600-700 mln euro, z czego 70 proc. ma być zainwestowane w rozwój Biedronki, a 100 mln euro w Kolumbii.

Czytaj więcej w Money.pl
Właściciel Biedronki ukarany za nieuczciwość Portugalski sąd obniżył wysokość kary za nieuczciwe praktyki podczas promocji w sieci Pingo Doce.
Sojusz właściciela Biedronki z gigantem Chodzi o zniżki jakie otrzymywać będą klienci przy zakupach w portugalskich supermarketach Jeronimo Martins oraz na stacjach paliwowego koncernu.
Gigantyczne zyski właścicieli Biedronki Familia Soares dos Santos zarobiła w 2012 roku najwięcej spośród siedmiu najbogatszych portugalskich rodzin.
bDmGJIDh
bDmGJIDC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)