Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Właściciele ponad tysiąca punto zostali wezwani do Fiata

0
Podziel się:

1.074 właścicieli fiatów punto w Polsce zostało wezwanych do autoryzowanych przedstawicieli Fiata, aby usunąć w pojazdach mogącą wystąpić wadę w łożysku kolumny kierownicy

- poinformowały służby prasowe Fiat Auto Poland (FAP).

Włoski Fiat poinformował w środę o wycofaniu - w celu sprawdzenia i ewentualnej naprawy - 70 tys. punto w związku z groźbą poważnej wady układu kierowniczego. Akcja dotyczy punto sprzedawanych w Europie.

FAP poinformował w czwartek, że wada polega na tym, iż po pewnym czasie użytkowania lub w wyniku naprawy układu kierowniczego, w skrajnym przypadku, może nastąpić 'odłączenie części kolumny kierownicy'.

Fiat Auto Poland podkreślił, że wada dotyczy niewielkiej liczby samochodów z grupy 70 tys. aut, których właściciele zostali wezwani do punktów napraw.

Akcją objęte zostaną fiaty punto wyprodukowane między 13 lutego a 21 maja tego roku. Nie dotyczy ona samochodów wyprodukowanych przed i po tej dacie.

Samochody te sprzedano w różnych krajach europejskich. Producent podkreśla, że nie we wszystkich wyprodukowanych w tym okresie samochodach występuje wada, ale wszystkie trzeba jak najszybciej sprawdzić.

motoryzacja
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)